Вівторок, 10 вересня 2019 року № 71 (19718)
http://silskivisti.kiev.ua/19718/print.php?n=43358

  • Неоголошена війна

Як захопили Цемаха

Михайло ВЕДМІДЬ.

СИТУАЦІЯ в зоні проведення Операції об’єднаних сил протягом минулого тижня залишалася «стабільною» — бойовики щодоби обстрілювали позиції українських військ із різних видів озброєння, зокрема й забороненого мінськими домовленостями. Внаслідок ворожої вогневої активності протягом цього часу троє військовослужбовців ЗСУ загинули, ще семеро дістали поранень і бойових травм.

У штабі ООС також повідомили, що за минулий тиждень військовослужбовці Нацгвардії на блокпостах поблизу Маріуполя, Волновахи і Благодатного затримали дев’ятьох осіб (серед яких три жінки), які, згідно з пошуковою базою НГУ, підозрюються у причетності до незаконних збройних формувань. Проводиться відповідна перевірка.

Водночас у виданні «Донбас. Реалії — Радіо Свобода» з’явилася розповідь одного з учасників вивезення фігуранта справи про збиття МН17 Володимира Цемаха з окупованої території Донбасу на підконтрольну Україні територію. Разом із спецслужбами в операції брали участь бійці 74-го окремого розвідбату ЗСУ. В результаті один із розвідників загинув, інший втратив ногу. «Щоб вивезти Цемаха, сержанту Олександру Колодяжному та ще одному нашому бійцю фактично довелося йти мінним полем. Хлопці спускалися через пагорб, Саша з’їжджав на стегні й «зірвав» протипіхотну міну. Другий боєць підбіг, щоб надати йому допомогу, й сам теж підірвався. Міна спрацювала одночасно біля Сашкової голови і ноги другого бійця. Врешті, Сашу вивозили непритомним, а другий боєць втратив ногу», — розповів учасник спецоперації на умовах анонімності.

Сержант 74 ОРБ Олександр Колодяжний помер 11 липня у військовому шпиталі у Києві, так і не опритомнівши. З операції щодо вивезення В. Цемаха й досі не знято гриф секретності, тому інші деталі й подробиці поки що не відомі.