Вівторок, 8 жовтня 2019 року № 79 (19726)
http://silskivisti.kiev.ua/19726/print.php?n=43635

  • Актуально

«Два папірці», які можуть змінити країну

Зенон МИХЛИК.

Хмельницька область.

ДНЯМИ аграрії Хмельницької області скликали форум «За рідну землю», щоб обговорити питання майбутнього її ринку. В результаті ухвалили звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України із вимогою відкликати урядовий законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення «як такий, що не відповідає національним інтересам». До розробки нового документа, наполягають подоляни, необхідно широко залучити аграріїв і представників громадськості. Також керівництво держави повинно ініціювати проведення всеукраїнського референдуму.

Учасники форуму відзначають, що законопроєкт написаний поспіхом, «лише на двох папірцях, без конкретики», водночас звертають увагу, що в ньому все ж закладено право іноземцям купувати землю в Україні.

— Зараз вони ховаються за ширмою «українські юридичні особи». Тобто зареєстровані в Україні. Але можуть мати власність за кордоном, — вважає депутат обласної ради Сергій Ващук.

— Як на мене, має бути перехідний період до продажу державної землі, щоб сформувати її реальну ціну, — додає фермер Ігор Гай. — Тому пропонуємо, щоби власники землі продали її державі, а вона розпоряджатиметься нею, здаватиме в оренду.

— Не можна чинити різких дій, запроваджуючи ринок землі, — застерігає виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко. — Спершу треба забезпечити прозорість цього ринку, його доступність для селянина, який сьогодні працює на землі.

Аграрії сподівалися, що їм підставлять плече народні депутати, обрані на Хмельниччині. Та не виправдали надій парламентарі з фракції «Слуги народу», які під час недавніх виборів до Верховної Ради отримали в області найбільше голосів, — із восьми запрошених на форум не з’явився жоден. Отак «подякували» за високу довіру.

До речі, для кожного народного депутата організатори форуму підготували символічні сувеніри: скляні капсули із землею з усіх районів краю. Щоб не забували… Однак не всім, вочевидь, той символ рідний.