П’ятниця, 8 листопада 2019 року № 87 (19734)
http://silskivisti.kiev.ua/19734/print.php?n=43910

  • Ви запитували

От і зійшло «Озиме сонце»

Григір РУДЬ.

«Коли і де вийде нарешті збірка віршів власного кореспондента газети «Сільські вісті», нашого земляка Василя Піддубняка, про яку багато чув. А може, вона вже вийшла? Де можна придбати книжку? Цікаво було б дізнатися, над чим зараз працює автор» — часто запитують у своїх листах читачі з Вінниччини.

ЗА ВСЮ майже столітню історію «Сільських вістей» (ювілей газети у березні наступного року) у редакції газети працювало багато прозаїків і поетів. Відомо, що і першим редактором видання був письменник, публіцист, громадсько-політичний діяч Василь Еллан-Блакитний.

Василя Піддубняка у журналістику привела… поезія. Перший вірш шестикласника Удицької середньої школи, що на Вінниччині, надрукований у ра-йонній газеті «Зірка» (нині «Вісті Тепличчини»).

Після закінчення школи «вживався у життя», будучи вантажником на цукрозаводі, землекопом, арматурником Вінницької ПМК. Закінчив українське відділення філологічного факультету Одеського університету імені І. Мечникова.

Далі — журналістська стезя і робота у різних виданнях, зокрема, газетах «День» і «Голос України», на Національному радіо України. Більш як півтора десятиліття свого життя журналіст і письменник віддав «Сільським вістям», де плідно трудиться і понині.

Вихід у світ майже 500-сторінкової збірки поезій Василя Піддубняка «Озиме сонце» — це редакційний дарунок авторові і шанувальникам його поетичного дару у ювілейний для газети рік. Ініціатива ж реалізації некомерційного книжкового проєкту належить головному редакторові «Сільських вістей» Василеві Сподаренку.

Знана на теренах України і поза її межами письменниця Галина Тарасюк, ознайомившись із рукописом майбутньої книги, зауважила: «Гарна, образна, щемко алегорична назва, зрозуміла і символічна для кожного чесного талановитого поета, надто постшістдесятника, який «увірував свято» у ідеали тих попередників, які безкомпромісно відбували «за Україну і її волю» «по сибірах», і гірко розчарувався у діях і словах тих старших колег переляканих конформістів, які «тяжко спокутували вину» беззубим, а то й лукавим словом, каючись на старість…

Василеві Піддубняку не доведеться каятись, бо замість лукавити обрав на певний час, якщо можна так сказати, публічне творче мовчання, компенсуючи поетичну активність громадянською у журналістиці. О світла доля чесних і патріотичних поетів радянської доби! Звичайно, інтуїтивно відчуваючи, що колись прийде і його найвища пора. Тим паче що талановите Слово, як коштовний напій, тільки міцніє з роками. А рукописи, як відомо, не горять…»

Проілюстроване «Озиме сонце» роботами всесвітньо знаного мистця, народного художника України, лауреата Національної премії імені Т. Г. Шевченка Івана Марчука. У роботі над підготовкою рукопису до друку професійними порадами авторові допомогли письменники Галина Тарасюк (м. Київ) та Ілько Колодій (м. Львів). Окрема вдячність — редакторові ошатного видання, літературному редакторові «Сільських вістей» Надії Процко, дизайнерові і верстальникові збірки Олександру Коурову (м. Херсон).

І наостанок відповідь на запитання читачів газети, шанувальників красного письменства: як придбати поетичну збірку, що вже встигла набрати широкого розголосу?

«Озиме сонце» розповсюджує видавець збірки — ПП «Сільські вісті». Вартість одного примірника становить 180 грн 00 коп (включно із пересилкою «Новою поштою» чи «Укрпоштою»). Гроші переказувати на р/р 26005010041921 в АТ «Укрексімбанк» м. Києва, МФО 322313, код ЄДРПОУ 22932980.

Обов’язково слід вказати свою поштову адресу!

Контактні телефони: (044) 454-86-34; 454-86-42.

03047, м. Київ, проспект Перемоги, 50, видавництво «Преса України» (5-й поверх, к. 504).