Архів
Вівторок,
11 лютого 2020 року

№ 10 (19758)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Коли краще сіяти баклажани на розсаду

БАГАТО садівників не люблять вирощувати баклажани, оскільки їхнє насіння поганенько сходить, розсада примхлива і повільно розвивається, а вегетаційний період довгий. Утім, досвідчені господарі запевняють, що процес вирощування не такий уже клопітний, просто умови мають бути трохи іншими, ніж у решти городніх мешканців.

Для того, щоб восени отримати синенькі плоди, важливо враховувати чимало «дрібниць» у вигонці розсади.

Ґрунт. Він має бути пухким, чистим від насіння бур’янів і мати нейтральну кислотність. Рекомендується додавати вермикуліт, який створює оптимальне середовище для забезпечення вологою коренів рослини. Перед сівбою насіння баклажана ґрунт має бути продезінфікований.

Світло. Для того щоб сіянці сильно не витягувалися в перший місяць, достатньо підсвічувати лампою 60 Вт по кілька годин уранці і ввечері. Додатково можна біля розсади поставити панель із фольги, яка посприяє спрямуванню сонячних променів на рослини.

Температура. Баклажани чутливо реагують на перепади температури, особливо корені. Щоб цього уникнути, під ємність із землею слід покласти дерев’яну дошку або пінопласт. Не терплять протягів.

Підживлення. Коли рослини хирляві, мають блідий вигляд і слабо розвиваються, без додаткових добрив не обійтися. Ідеальним є комплексне добриво нітрофоска. 3 г цієї речовини розводять в 1 літрі води і поливають отриманим розчином ґрунт. Робити це рекомендується у фазі трьох листків, а також за 10 діб до переселення розсади на постійне місце.

Поливи. Зволожувати ґрунт слід злегка теплою водою, яку ллють виключно під корінь, уникаючи потрапляння на листя.

Важливо полив проводити тільки вранці. Щоб вода не застоювалась, у дні ємності мають бути отвори.

Календар посадки баклажанів на розсаду починається із січня і закінчується в квітні.

Якщо надалі рослини будуть рости в теплиці, то сіяти насіння можна в перший місяць року, а коли у відкритому ґрунті, то оптимальний термін сівби — березень.

Баклажани погано переносять пікіровку, після неї на якийсь час завмирають у рості. Щоб забезпечити безпікіровочну вигонку розсади, насіння сіють в окремі ємності. Для цього найдоцільніше брати стаканчики з-під молочних продуктів (йогуртів, сметани тощо) об’ємом не менше 400 мл. Заповнюють ґрунтом 4/5 об’єму, а коли у розсади з’являться три-чотири листки, ґрунт підсипають. На стеблі утворяться додаткові корені, що сприятиме кращому розвитку рослин.

За 10 днів до висадки на постійне місце розсаду загартовують. Для цього знижують температуру до 15 градусів. Після 65 днів молоді рослинки можна висаджувати у відкритий ґрунт, при цьому висота їх має бути не менше 25 сантиметрів. Їх розміщують по одній рослині в лунці.

Версія для друку          До списку статтей

У ГОРОДНИКІВ настає гаряча пора — вирощування розсади. Однією з найважливіших складових цієї справи є вибір ґрунту або приготування його власноруч. Від того, який ґрунт, залежить, якою буде розсада. Тому одна з тем наступного випуску — якою має бути ґрунтосуміш, щоб розсада виросла міцною, здоровою і дала в майбутньому хороший урожай. Окрім загальних вимог до землесуміші, подамо оптимальні склади її для різних городніх культур.

Гість куточка Андрій Навродський хоче поділитися своїми знаннями і спостереженнями про дві культури-родички — чорницю і лохину. Він розмірковує над перевагами тієї й іншої, особливо стосовно культивування.

Гній нині стає усе недоступніший, позаяк корів дедалі менше. Як викручуватися? Дбайливі господарі протягом усього холодного сезону заготовлюють кухонні відходи, щоб навесні використати їх на своєму городі.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове