Архів
Вівторок,
24 березня 2020 року

№ 22 (19770)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар

Добрий господар

Сторінку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Розмноження сон-трави насінням

МИЛУВАТИСЯ першоцвітами кожному приємно. Хто потрапляє до весняного лісу, зачаровується пролісками, підсніжниками, крокусами, мускарями, сон-травою. Більшість цих рослин занесені до Червоної книги України. Тобто зривати їх суворо заборонено. А ось посіяти у своєму саду можна. Скажімо сон-траву. Проте викопувати кущик у лісі з метою перенесення у свій квітник не тільки не дозволяється, а й немає жодного сенсу. Рослина все одно загине після пересадки — в дорослому стані вона її зовсім не витримує і не розводиться вегетативно.

Натомість усі види сон-трави чудово розмножуються насінням. Варто запам’ятати те місце, де ви побачили сон-траву навесні, і прийти туди через два місяці, коли насіння вже достигне. Завдяки довгим опушеним остям на плодах рослини в плодоносному стані добре впадають у вічі і легко впізнавані, так що зібрати насіння не важко.

Зібране насіння треба відразу ж висіяти. У такому разі через місяць або навіть раніше з’являться рясні сходи. Можна сіяти насіння під зиму або ж навесні наступного року, але схожість його в таких випадках буде нижча.

Догляд за сіянцями нескладний. Видалення бур’янів та вчасні поливи — ось усе, чого потребує сон-трава. Пересаджувати рослини в садок можна під зиму, але краще, щоб тендітні сіянці перезимували на підвіконні, а вже навесні їх перенести на постійне місце.

Окрім матеріалу, зібраного власноруч, можна придбати насіння сортових видів сон-трави у спеціалізованих магазинах. Такі рослини мають привабливу різноманітну кольорову гаму — від білих до бордових.

Посійте сон-траву у своєму садку, і щовесни будете милуватися його чарівним цвітінням.

Версія для друку          До списку статтей

В РЕКОМЕНДАЦІЯХ щодо застосування добрив здебільшого йдеться про їх призначення і, власне, використання. І рідко можна зустріти застереження, які доступно пояснюють негативні наслідки неправильного внесення препарату або добрива. Хіба що про попіл самий лише позитив. Та чи можна його змішувати з мінеральною поживою, а якщо можна — з якою саме, розповімо в одному з матеріалів.

Час готувати картоплю до садіння. Залежно від обраного методу на це знадобиться від трьох до 30 днів. Майте, втім, на увазі, що триденний експрес-метод не вельми надійний, тому варто все-таки пройти повний цикл. Отже, повідаємо, що саме передбачає передпосівна підготовка бульб, а ви, шановні, будете вирішувати, як і що вам під силу зробити.

І — з деяких не дуже оптимістичних міркувань (дай Боже, щоб не знадобилося) подамо таку собі інформацію, яку дику зелень можна споживати в їжу ранньої весни. Насправді та ж лобода чи корінь пирію корисні, смакують у борщах, салатах. Про всяк випадок, як-то кажуть.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове