Архів
Вівторок,
5 травня 2020 року

№ 33 (19781)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Травень
  Версія для друку          На головну

«Кріпацтво» скасували

Маргарита СИТНИК.

ПАНДЕМІЯ коронавірусу змусила світ закрити кордони та призупинити діяльність окремих галузей. Однак життя триває, треба працювати, і європейські країни почали запрошувати наших заробітчан на сезонні роботи. Фінляндія очікувала півтори тисячі осіб, потребувала рук також і Велика Британія. Але несподівано чартерні рейси, організовані для сезонних працівників, були скасовані. Міністр закордонних справ Д. Кулеба пояснив: через пандемію уряд керується насамперед міркуваннями безпеки, а на тлі масової евакуації коштом держави українців, які застрягли в різних країнах, паралельно організовувати масові рейси для вивезення заробітчан нелогічно. А Прем’єр Д. Шмигаль додав: раз уже приїхали близько двох мільйонів громадян, то чому б не залишитись працювати тут — їм «підгонять», зокрема, близько 170 тисяч робочих місць у сфері дорожнього будівництва із зарплатою 6-8 тисяч гривень (менша, ніж середня по Києву...).

Хоча заяви мають цілком мотивований та логічний вигляд, українці гуртом обурилися: це що, виходить, запроваджується «кріпацтво»? Люди мали надію заробити ліпшу копійку в Європі, раз наша економіка не в останню чергу через дії влади «спіткнулась і ризикує проїхатись обличчям по землі», так їм кисень перекрили! Резонанс змусив державних керманичів переглянути позицію (тема чартерів навіть стала предметом окремої зустрічі представників США та ЄС в Україні з урядом).

Згодом на брифінгу віце-прем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко підсумував офіційну позицію уряду. За його словами, заборони на виїзд за кордон для заробітчан нема, утім, є обмеження. І вони стосуються всіх громадян України.

Віцепрем’єр повідомив, що нині ведуться переговори з країнами, де мають працювати українці. Головні вимоги для роботодавців — офіційне працевлаштування для наших громадян терміном не менш ніж на 3 місяці. Також має бути забезпечена обсервація на місці роботи і після повернення. «Звичайно, уряд розраховує на допомогу в розбудові країни українців, які останнім часом працювали за кордоном, — сказав Вадим Пристайко. — Але ми усвідомлюємо, що запропонувати найбільш активній частині цієї робочої сили європейський рівень зарплат ми наразі не можемо».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Фіксують нові випадки
Читати
Відновлюється надання меддопомоги
Читати
Обмеження будуть послаблені
Читати
Витримали не всі
Читати
Усе ще вивозять зерно
Читати
Обвинувачені на волі
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове