Архів
П’ятниця,
26 червня 2020 року

№ 47 (19795)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Весела світлицяНаша поштаСоняшник

Соняшник

Наш куточок для синів і дочок

Куточок підготувала Олена КОЩЕНКО.

Малювали Олексій Кохан
і Світлана Урбанська


Версія для друку          До списку статтей
  • Відповідає «Соняшник»

Чи є на Землі країни взагалі без річок?

Так. І єдина на всю планету. Це Саудівська Аравія, найбільша за площею арабська держава Передньої Азії. Королівство населяє майже 30 мільйонів осіб, а його площа, до речі, у три з половиною рази більша за площу України. Також це єдина країна, що водночас має берегову лінію уздовж Червоного моря і Перської затоки і більшу частину території якої займає посушлива безплідна пустеля.

Тут зовсім немає річок. А якщо на сході і бувають водотоки, то вони тимчасові, бо заповнюються водою тільки після інтенсивних дощів. Такі сухі русла у королівстві називають ваді.

Основну роль у водопостачанні відіграють ґрунтові води, на які припадає 80% живильної вологи, що використовується. Особливо багато таких джерел у межах низовини Ель-Хаса на сході країни. Там створено ряд великих глибоких водозаборів, які постійно поповнюються з артезіанських джерел, із пластів підземних вод із вододілу Джебель Тувайк. Проблема водопостачання також вирішується з допомогою розвитку підприємств з опріснення морської води.

Геологи встановили, що дуже глибокі водоносні шари лежать у багатьох районах північної та східної Аравії і найбільший водоносний горизонт Саудівської Аравії — Вейсья (Wasia) містить більше води, ніж уся Перська затока.

Версія для друку          До списку статтей

Загадки

Не коваль, а кліщі має. З довгими вусами, а не чоловік. Живе у річці, а не риба. Коли чорний, то кусає, а лиш почервоніє, так і присмиріє.

* * *

На полі народився, на заводі варився, на столі у чашці розчинився.

* * *

Не гавкає, не кусає, а в хату не пускає.

 

  • Криптограма

Добери ключі

Цифри треба замінити буквами, щоб утворилися слова, які складуть народне повчальне прислів’я. При цьому кожній цифрі відповідає певна буква. Слова-підказки — нижче.

 

Хитрий квадрат

Яке б слово не розгадати, воно однаково читається і по горизонталі, і по вертикалі.

1. Давня українська назва торговця сіллю, який займався візницьким промислом.

2. Зосередження зору на якомусь предметі чи людині.

3. Фразеологізм «Там, де … телят не пас».

4. Американська рослина, укорочене стебло якої при основі має розетку довгастих м’ясистих колючих соковитих листків. Цвіте раз у житті.

5. Міра ваги коштовного каменя.

 

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове