П’ятниця, 11 вересня 2020 року № 69 (19817)
http://silskivisti.kiev.ua/19817/print.php?n=46615

  • Неоголошена війна

РФ як камінь спотикання

Михайло ВЕДМІДЬ.

ЯК УЖЕ повідомлялося, в неділю, 6 вересня, незаконні збройні формування обстріляли підрозділ Об’єднаних сил неподалік Красногорівки з автоматичного гранатомета, внаслідок чого було поранено українського військового. Того ж дня бойовики вдруге порушили перемир’я й відкрили вогонь зі стрілецької зброї поблизу Причепилівки, загинув український військовослужбовець.

Це перші бойові втрати українських захисників упродовж 41 дня режиму всеосяжного і сталого припинення вогню. Після того ситуація в зоні проведення ООС стабілізувалася, обстрілів із боку противника за перші три дні тижня (крім одного випадку в понеділок) не зафіксовано. За інформацією штабу ООС, паралельно з виконанням бойових завдань підрозділи зі складу Об’єднаних сил залучалися до гасіння осередків вогню на Донеччині та Луганщині. У прифронтових районах сапери ДСНС розмінували десятки гектарів території.

Надзвичайний і Повноважний Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс вважає, що конфлікт на Донбасі складно вирішити через участь у ньому Росії, тому випробувані в інших країнах варіанти в Україні не спрацюють.

«Моя кар’єра пов’язана з конфліктологією. Я працювала над створенням мирних сценаріїв завершення конфліктів у різних країнах світу, зокрема у Колумбії, Бірмі, Нігерії, Сомалі, Кенії, Боснії та інших. І всі конфлікти, з якими працювала, об’єднувало те, що вони були внутрішні. Ось чому методи, які були напрацьовані через призму цих ситуацій, складно застосувати до України. Україна має сусіда, який залучений у конфлікт і з яким вона бореться, — зазначила посол і додала: — Тому Британія та інші країни вивчають різні можливості».

Різні варіанти деокупації ОРДЛО розглядаються й у Раді нацбезпеки й оборони України. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, їх п’ять: «Зараз у роботі перший варіант — політико-дипломатичний шлях вирішення ситуації. Це коли працюють дипломати, політики. Ми робимо спробу домовитися з Росією, щоб вони пішли з нашого дому». При цьому він наголосив, що в разі невдачі Україна отримає повне право перейти до інших варіантів.

А як воно насправді? Мало хто знає.