П’ятниця, 20 листопада 2020 року № 89 (19837)
http://silskivisti.kiev.ua/19837/print.php?n=47296

Продовольча безпека під загрозою

Павло ДОСТОЄВСЬКИЙ.

м. Київ.

З БОЛЕМ у серці читаю інформацію про катастрофічний стан молочного скотарства у нашій державі («СВ» за 06.10 ц. р.). За роки незалежності ця галузь практично знищена: кількість корів на сьогодні — 1,7 млн голів, що у п’ять разів менше, ніж було на початку 1990-х.

Унаслідок злочинного недбальства про ВРХ Україна опинилася на найнижчій сходинці серед країн з виробництва молока. Тож якщо терміново не вжити заходів для порятунку молочної галузі, то українці залишаться без власного набілу. Сьогодні населення відповідними продуктами забезпечене лише на 45-50 відсотків од фізіологічних норм. А ціни на молоко і молокопродукти у доларовому еквіваленті в Україні найвищі серед усіх наших сусідів — Росії, Білорусі, Молдови, Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини.

З виробництвом м’яса ситуація не краща. Воно у нас спотворене, у структурі виробленого 71% м’яса птиці, 22% свинини і лише 7% яловичини. В меню українця повинно бути у два-три рази більше свинини і яловичини. Поголів’я сільськогосподарських продуктивних тварин доведене до критичної межі, що загрожує продовольчій безпеці держави. Ось до чого призвели недолугі реформи і некваліфіковані кадри. Читав, що нинішні можновладці планують із Південно-Африканської Республіки постачати в країну м’ясо крокодилів. Ми вже наїлися пальмової олії, тепер споживатимемо крокодиляче м’ясо?

Я вважаю, що необхідно терміново розробити державну програму з порятунку тваринницької галузі та запровадити її буквально на початку наступного року — часу на «розкачку» нема. Я неодноразово звертався з відкритими листами до влади, щоби зсунути з мертвої точки це болюче питання, але не був почутий. На жаль, сучасні керманичі не здатні перейнятися вельми тривожною ситуацією.