Вівторок, 19 січня 2021 року № 4 (19852)
http://silskivisti.kiev.ua/19852/print.php?n=47782

  • Неоголошена війна

Гуманізм чи розрахунок?

Михайло ВЕДМІДЬ.

МИНУЛИЙ тиждень розпочався із сумної новини: на 11-й день нового року, в понеділок, 11 січня, внаслідок ворожого обстрілу загинув боєць 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади старший солдат Олег Андрієнко. Він став першою жертвою на Донбасі 2021-го…

Наступного дня внаслідок обстрілу противника один український військовослужбовець дістав осколкове поранення. У четвер і п’ятницю ще два наші захисники були поранені під час ворожих обстрілів.

Міноборони України поінформувало, що внаслідок бойових дій на Донбасі впродовж 2020 року загинули 50 військових ЗСУ, ще 339 чоловік були поранені. Зазначається, що з інших причин, окрім бойових, під час Операції об’єднаних сил торік померли 79 українських військових.

Загалом, за даними Міноборони, у ході проведення спершу АТО, згодом — ООС проти ворожих сил на Донбасі з 2014 року загинули 2665 військових ЗСУ, поранено — 10 152. Кількість «інших загиблих (померлих)» військових становить 1168 осіб.

Тим часом маріонеткове керівництво «ДНР» і «ЛНР» заявило, що готове в односторонньому порядку передати Україні (точніше — Вікторові Медведчуку) групу людей, які перебувають в ув’язненні на окупованій території. До цієї групи, повідомили в ОРДЛО, ввійшли: «жінки, люди похилого віку і важкохворі, які не брали жодної участі у збройних діях проти «республік» і, повернувшись в Україну, не зможуть нанести шкоди Донбасу і його жителям». Роблять це сепаратисти нібито «виключно як жест гуманізму та милосердя» напередодні Водохреща.

Перше запитання, яке відразу ж спадає на думку: якщо ці люди «не брали жодної участі…», то за що ж їх запроторили за ґрати? Жінок, старих і хворих? Тому ця акція більше схожа на спробу підвищити рейтинг в Україні лідера ОПЗЖ Медведчука, ніж на заявлений цинічними колаборантами «акт гуманізму».

«І повернення своєрідне — не Україні, а посереднику Медведчуку, — прокоментував дивну «ініціативу» сепаратистів керівник Української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук: — Ми такого не знаємо, щоб приватна особа виконувала функції держави. Ми заявили, що це питання міждержавного характеру, і держави повинні вивчити питання і вирішити на державному рівні за нормами міжнародного права і в рамках нормандського формату».