П’ятниця, 4 червня 2021 року № 41 (19889)
http://silskivisti.kiev.ua/19889/print.php?n=49000

  • Слово про сучасника

Овочева ферма діджея

Микола НЕЧИПОРЕНКО.

Дніпропетровська область.

Нинішні виклики й випробування досить часто змінюють наш звичний ритм життя. Часто-густо радикальним чином, тобто головною справою стає те, про що донедавна навіть сном-духом не відав. Саме так сталося з юнаком, який несподівано знайшов інтерес у не звіданому раніше.

ОЛЕКСАНДР Вальмонт із-під Кривого Рогу добре відомий чималому колу місцевої молоді. Та це й не дивно: він — діджей популярного тут клубу, де влаштовуються дискотеки. Стоячи за пультом, вправно диригує і музикою, і танцівниками. Пандемія COVID-19 відібрала цю роботу, зачинивши всі розважальні заклади...

Молодий чоловік не розгубився. Згадав, що чув про вирощування мікрозелені в теплицях. Почав шукати різну інформацію. Справа зацікавила настільки, що задумався: а чому б не спробувати самому? Це ліпше, ніж сидіти без діла і без заробітку, чекаючи з моря погоди. До того ж мав вільне приміщення. Там і обладнав за вичитаними рекомендаціями кілька перших стелажів.

— На цих стелажах під фітолампами висадив звичайну редиску, — згадує Олександр. — Спостерігав за сходами, а коли з’явилися перші листочки, зірвав кілька і скуштував. На смак вони були точнісінько такі, як і у «звичайної», ґрунтової.

Звісно, «доморощений» фермер-початківець побоювався, що у Кривому Розі не знайде покупців свіжої мікрозелені. Але, як виявилося, помилявся. Ба більше, у місті знайшлися підприємці, які готують вітамінну їжу «на виніс» і за попередніми замовленнями з доставкою за адресами. Вони й стали оптовими покупцями Олександра Вальмонта.

Сьогодні овочева ферма діджея — це 80 квадратних метрів спецтеплиць, де вирощується кільканадцять видів зелені: редиска, петрушка, базилік, фіолетова капуста, горох, листовий салат, сочевиця, гірчиця... Разом із цим ще й їстівні квіти, котрі використовують для сервірування страв.

Управлятися з усім обсягом робіт Олександру допомагає його помічник Олег Томілін. Це він вселив своєму другові надію на успіх їхньої справи. Будучи з сім’ї агрономів, Олег вирішив продовжити батьківські традиції, здобуваючи освіту агробіотехнолога в столичному університеті біоресурсів і природокористування.

Ймовірно, що після карантину Олександр Вальмонт повернеться і до попередньої роботи, але закривати своє мінігосподарство не збирається. Адже біля музичного пульта весь вік не стоятимеш… Хоча без музики Олександр свого життя не уявляє: вітамінну зелень вирощує в супроводі і класики, і джазу. Запевняє, що це допомагає рослинам рости, а йому — бути у гарному настрої.