Вівторок, 8 червня 2021 року № 42 (19891)
http://silskivisti.kiev.ua/19891/print.php?n=49055

Йодна сітка зарадить

Руслан ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ,

рефлексотерапевт.

Дехто скептично ставиться до цього «бабусиного» способу лікування застуди. А от фахівці Європейської спільноти терапевтів пояснюють: мова про засіб, що допомагає за нестачі в організмі йоду, наявності ран, що погано гояться, а також у разі запальних процесів і хвороб суглобів.

ЙОД — украй потрібний елемент для нашого організму, що й робить йодну сітку корисною. Взяти хоча б той факт, що дві третини йоду (котрий є в організмі людини) зберігається в щитоподібній залозі. А нестача цього елемента, як відомо, порушує її роботу, тож це призводить і до порушення обміну речовин, сповільнення розумової діяльності, відчуття браку енергії.

Аби уникнути таких наслідків, потрібно збагачувати свій раціон йодовмісними харчами (насамперед морепродуктами). Стане у пригоді тут і йодна сітка на тілі. Як її правильно робити?

На внутрішній поверхні передпліччя (там найшвидше всмоктується речовина) на п’ятьох квадратних сантиметрах сіточкою нанесіть один шар йоду. Дітям для цього підходять п’яти та долоні.

Йод має протизапальну властивість. А ще сприяє активізації всього організму та поліпшує стан ділянки, ураженої запаленням. Такий метод дієвий за ревматизму, невралгії, радикуліту, міозиту, м’язового та суглобного болю. При цьому йодну сітку треба робити на ділянці тіла, що непокоїть.

Рекомендовано це робити зранку, аби впродовж дня краще почуватися. Відстань між йодними смужками має становити близько сантиметра, що дає змогу відокремити хвороботворні бактерії й знищити їх шляхом проникнення йоду крізь шкіру.

У разі застуд йодну сітку роблять на стопах. А найдієвіший метод — точкове нанесення на біологічно активні точки. Але правильно це зробити зазвичай може тільки лікар.