Архів
П’ятниця,
8 жовтня 2021 року

№ 74 (19922)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Наша поштаСоняшник

Соняшник

Наш куточок для синів і дочок

Куточок підготувала Олена КОЩЕНКО. Малювала Світлана УРБАНСЬКА.


Версія для друку          До списку статтей
  • Відповідає «Соняшник»

Чому морські свинки так називаються?

А й справді, дивна назва у цих милих звіряток, адже вони ніякі не родичі свиням і не живуть у морській воді. Ба більше, не вміють плавати…

Морська свинка (вона ж кавія свійська або мурчак) — це домашній гризун, який у дикій природі не зустрічається. Як вважають дослідники, кілька тисячоліть тому їх вивели селективним шляхом індіанські народи, що проживали на території Південної Америки. Предків одомашнених морських свинок досі вдосталь на території континенту.

Після відкриття Нового світу європейськими мореплавцями морські свинки з успіхом перетнули Атлантику і підкорили своїм добродушним виглядом і поступливим характером серця жителів Старого світу. Ці істоти швидко стали популярними в будинках знатних осіб. Їх навіть розводили при королівських дворах як декоративних тварин. Із плином часу вже на нашому континенті було виведено велику кількість порід, що здебільшого різняться шерстю.

Що ж стосується назви цього виду, то тут багато нерозв’язних загадок і протиріч. Саме латинська назва Cavia porcellus має у складі слово porcellus, яке перекладається як «маленька свиня». Вважається, що порівняння зі свинею пов’язане з характерними «свинячими» звуками, які видають морські свинки. Вони стиха хрюкають і повискують, як поросятка.

У різних мовах назва цієї тварини часто містить слово «свинка» чи «свиня», наприклад, «індійська свиня», «голландська свиня», «перуанська свиня» або «індіанське порося». А от морською свинкою її прийнято називати у слов’янських та ще кількох європейських країнах, і з чим це може бути пов’язано, досі до кінця не ясно. Можливо, слово «морська» в назві вказує на той факт, що вона потрапила в Європу в результаті морської подорожі. Хай там як, а ці тваринки дуже милі і товариські. У багатьох українських родинах вони також стали справжніми домашніми улюбленцями.

Версія для друку          До списку статтей

Хитрий квадрат

Яке б слово не розгадати, воно однаково читається що по горизонталі, що по вертикалі.

1. Скорочена форма слова «ароматичний», яка зазвичай пишеться разом із іншим словом.

2. Парна деталь пальта, куртки, піджака, що покриває руку.

3. Частина туші тварини — лопатка або стегно.

4. Харчовий продукт зі збитих вершків або сметани.

5. Той, хто написав книжку, оперу.

 

Загадка

У темному хліві живуть 32 білих ягнят.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове