П’ятниця, 8 жовтня 2021 року № 74 (19922)
http://silskivisti.kiev.ua/19922/print.php?n=50015

  • Сигнал тривоги

Рисова каша від «кухарів» пана Гадзала

Григір РУДЬ.

ПРИКРИТА кадровим конкурсом (у розпал осінніх польових робіт!) зміна чинного директора державного підприємства «Дослідне господарство Інституту рису НААНУ», ініційована керівництвом Національної академії аграрних наук України (президент Ярослав Гадзало), загрожує національній безпеці держави.

Без названого інституту, який практично «сів» на п’яту точку, Україна обійтися може, а от без вітчизняного насіння рису ляже вся створювана не одним поколінням аграріїв галузь. До цього, власне, йдеться.

Директор досі благополучного господарства кандидат економічних наук Валентина Уманська повідомила редакції: «У нас із дня на день все ускладнюється. Протистояння — силове. Хлопці-загарбники привели «тітушок»! Блокують доступ до роботи, не дають ні збирати рис, ні сіяти озимі! Понаписували ми заяви всюди — і в поліцію, і в прокуратуру, СБУ, на «гарячу лінію» Кабміну. Заяви приймаються, а реакції від них — нуль, самі співчуття. Кожен ранок починаємо з виклику 102. Уже дійшло до того, що приїжджають додому до працівників у масках-балаклавах по четверо-п’ятеро «тітушок» із прямими погрозами підпалити-вбити. У хлопців нетерплячка: до суду чекати не хочуть, бо знають, що ми праві!»

Тут би своє авторитетне і вагоме слово сказати президентові НААНУ пану Гадзалу, одначе…

Невже, Ярославе Михайловичу, вагомість вашого слова вже і не вагомість зовсім, а ваш державний авторитет булькнув у Лету, як жаба у рисовий чек?

Не віриться, але хто доведе, що це не так?..