Вівторок, 9 листопада 2021 року № 82 (19930)
http://silskivisti.kiev.ua/19930/print.php?n=50266

  • У Верховній Раді

Кисневі станції та агрокредити

Марина ТІШКОВА.

Минулого пленарного тижня «монобільшість» розв’язала урядові кадрові проблеми. Загалом розглянуто з півтора десятка проєктів законів та постанов, ухвалено чотири закони.

НА ЗАМІНУ чотирьом звільненим міністрам оперативно прийшли нові. Отже, міністром оборони призначено О. Резнікова, віцепрем’єром — міністром із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій — І. Верещук, з питань стратегічних галузей промисловості — О. Рябікіна, першим віце-прем’єром, котрий відповідатиме за економічну галузь, — Ю. Свириденко. Вакантною залишилася тільки посада очільника Міндовкілля. Опозиція участі в кадрових перетасуваннях не брала. Загалом за два з половиною роки це вже неодноразова заміна в урядовому штаті (власне, як і уряд уже другий — перший на чолі з прем’єром О. Гончаруком було відправлено у відставку через пів року роботи, втрималися лише кілька «важковаговиків» на кшталт А. Авакова, котрого, втім, із МВС уже витіснили).

Ухвалено зміни до держбюджету-2021 щодо збільшення видатків на закупівлю кисневих станцій (як відомо, справи із забезпеченням «ковідних» лікарень киснем нині сумні, а число померлих від коронавірусу б’є антирекорди двох попередніх хвиль). На цю мету спрямують 800 млн грн надходжень від імпортного ПДВ. Це той рідкісний випадок, коли авторами документа були члени всіх фракцій (336 «за»). Прикро це писати, але, схоже, тільки горе змогло примусити «слуг» та інші гілки влади об’єднатися з опозицією і працювати на результат, хоч і запізнілий.

«Благословився» нарешті й Закон «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Ним передбачається, що малим та середнім сільгосппідприємцям (не більш як 500 га у користуванні чи власності) надаватимуться позики під гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу на строк дії договору, але не більш ніж на 10 років.

У п’ятницю в традиційну «Годину запитань до уряду» міністр енергетики поінформував про стан забезпечення країни енергоресурсами. Як відомо, нині черговий виток енергетичної війни, яку веде РФ, щоб посилити своє геополітичне становище. Газ на біржах сягнув рекордних цін, блокуються поставки Україні вугілля (якого їй так бракує) з Казахстану. Що збирається робити відомство? Максимально залучати атомні електростанції (сьогодні працює 11 блоків, збираються додатково ввімкнути потужності ще чотирьох). Вугілля — з миру по нитці — закуповуватимуть у США, ПАР та Польщі. Добре, хоч газу накопичили достатньо(?!), запевнив посадовець, тож його вартість для населення не змінюватиметься (але для решти користувачів її вже піднято). Завершив міністр на оптимістичній ноті, мовляв, прорвемося. Що ж, маємо надію, адже вирулювали і з гірших ситуацій.