Вівторок, 9 листопада 2021 року № 82 (19930)
http://silskivisti.kiev.ua/19930/print.php?n=50294

Генеральне прибирання організму

Любов САЛІЙ, фітотерапевт.

ЗДЕБІЛЬШОГО винуватцями поганого самопочуття та різних захворювань є токсини — шкідливі речовини, які накопичуються в організмі й негативно впливають на всі його функції.

Зміцнити здоров’я, позбутися токсинів, паразитів, а також зробити профілактику хронічних і онкологічних захворювань, досягти нормальної маси тіла можна з допомогою детоксу, тобто очищення від токсинів. Існують різні способи «генерального прибирання» в організмі, підтримки себе в тонусі та гарній фізичній формі. Досить ефективним є застосування лікарських рослин і зборів, дотримання здорового харчування та активного способу життя. Поговорімо про кожний складник детальніше.

Споживайте для здоров’я, а не для хвороб

НАСАМПЕРЕД із меню необхідно вилучити всі шкідливі продукти. Звести до мінімуму солодощі, смажені, копчені страви, газовані напої, вилучити промислові продукти з консервантами та іншими хімічними добавками. Варто обмежити алкоголь, кинути курити.

Важливо, щоб ваш раціон містив достатньо білків, жирів (ненасичених жирних кислот) і, звичайно, вітамінів і мінералів. Білки потрібні для росту та відновлення клітин усіх органів і систем: серцево-судинної, кісткової, травної, видільної, імунної. Зокрема, в разі нестачі білків організм не може повноцінно знешкоджувати та виводити шкідливі для нього речовини.

Дорослим, чий спосіб життя не особливо активний, радять щодня споживати приблизно 0,75-1 г білків на кілограм маси тіла. У середньому це 55-70 г для чоловіків і 45-60 г для жінок. Їх можна отримати з двох порцій (розміром з долоню) таких продуктів, як м’ясо, риба, тофу (соєвий сир), а також молочних продуктів, горіхів, бобових.

Людям старшого віку, в яких починають прогресувати процеси втрати м’язової тканини, ослаблення роботи імунної системи, погіршення засвоєння цінних речовин, кількість білка можна збільшити до 1,2 г на кілограм маси тіла.

Крім того, в раціоні обов’язково мають бути овочі й фрукти. Вони не лише постачають потрібні вітаміни та мікроелементи, а й клітковину та пектини, які вбирають токсини та шлаки й виводять їх із організму. Оскільки овочі й фрукти спричинюють здуття живота, для кращого засвоєння їх слід подрібнювати, що дрібніше, то краще, наприклад, натерти на найдрібнішій тертці або вживати у вареному чи тушкованому вигляді.

Якщо говорити про очищення організму, то безсумнівним лідером серед овочів є буряки. Візьміть собі за звичку щодня з’їдати 100-150 г салату з варених чи печених буряків, заправленого олією. Звичайно ж, не ігноруйте такі корисні продукти, як гарбузи, морква, капуста (особливо квашена), яблука тощо.

Потрібно достатньо пити води, можна вживати непересолоджені чаї й компоти, щоб разом із сечею з організму виходили зайві солі та продукти відходу життєдіяльності клітин.

Крім того, неабияку користь дадуть фізичні вправи, прогулянки: під час руху посилюються крово- та лімфообіг, процес потовиділення, усуваються запальні процеси. Хороший сон, збереження спокою також дуже важливі для відновлення організму.

Рослини — санітари й помічники

ПОТУЖНИЙ оздоровчий вплив на організм мають лікарські рослини. Для детоксу, зокрема, добре підходять кульбаба лікарська, парило звичайне, суниці лісові. Так, корені кульбаби (які зараз можна збирати) містять активні речовини, які збільшують виділення шлункового соку, жовчі, поліпшують роботу органів травлення, зокрема шлунка, печінки, підшлункової залози, кишківника. Трава парила наділена сечогінними властивостями, збуджує апетит і посилює секрецію травних залоз, сприяє нормалізації обміну речовин, має глистогінну дію. Посилює діурез та сприяє виведенню солей з організму й відтоку жовчі листя суниці.

Кожну з названих лікарських рослин використовують окремо впродовж одного-двох місяців. Для приготування цілющого відвару ввечері в пів літра води кладуть столову ложку висушеної подрібненої сировини, кип’ятять 5 хвилин на слабкому вогні, ніч настоюють, вранці проціджують. Одержаний відвар випивають упродовж дня за три прийоми до їди.

Можна також провести оздоровлення широковідомим тибетським збором. Він складається з квіток ромашки лікарської, бруньок берези повислої, квіток цмину піскового й трави звіробою звичайного, взятих порівну — по 100 г. Цієї кількості має вистачити на 6-8 тижнів, тобто на курс, який можна проводити раз на рік. Столову ложку суміші подрібнених рослин залити 0,5 л окропу, настоювати 30 хвилин, випити за два рази теплим через 30 хвилин після сніданку та вечері.

Фіточай для очищення, відновлення й оздоровлення

ЗА БАГАТО років лікарської практики я не раз переконувалася в дієвості лікарських рослин для поліпшення самопочуття за різних захворювань. Ось узяти хоча б універсальний очисний збір, в ефективності якого упевнювалася багато разів, застосовуючи його за різних проблем зі здоров’ям: у разі захворювань органів травлення, опорно-рухового апарату, серцево-судинної та сечостатевої систем, нирок, органів дихання, підвищеної втомлюваності, зниженого імунітету, алергій тощо.

Універсальний очисний фіточай містить 20 лікарських рослин, які доповнюють і посилюють вплив одна одної. Тому він має широкий спектр дії: виводить з організму токсини, шкідливі мікроорганізми — грибки, віруси, бактерії, гельмінти та продукти їхньої життєдіяльності. Важливо, що фіточай оздоровлює всі органи й системи на клітинному рівні, добре очищує жовчні протоки, а також має виражену гепатопротекторну (оздоровлює печінку), жовчогінну та протизапальну дії, поліпшує обмінні процеси, сприяє зменшенню надмірної маси тіла.

Цей фітозбір допомагає успішно боротися з гепатитами, зокрема й вірусними. Після його застосування в пацієнтів зникають біль у правому підребер’ї, гіркота у роті, нудота та інші неприємні симптоми, відпадає потреба в прийомі медикаментів. А ще минають закрепи, метеоризм.

Очисний фіточай справляє комплексну дію. Тож часто, застосовуючи його в боротьбі з якимось захворюванням, пацієнт позбувається кількох проблем зі здоров’ям. Добре оздоровлює фіточай і сечовивідну систему.

Завдяки рослинам з імуномоделювальною дією, таким, як оман високий (дивосил), бобівник трилистий (трифоль), які входять до складу очисного збору, через уміст у них важливих для організму мікроелементів (зокрема селену) поліпшується робота залоз внутрішньої секреції та зміцнюється імунітет, що дуже важливо для профілактики грипу.

Допомагає очисний (печінковий) фіточай швидше відновити організм і після перенесеного COVID-19: минають загальна слабкість, утомлюваність, відновлюються апетит, сон, пам’ять, працездатність; поліпшується психоемоційний стан. Це підтверджує багато пацієнтів.

Очищувати організм від токсинів корисно кожній дорослій людині. Навіть якщо особливих скарг немає, але ви відчуваєте втомлюваність, періодичний дискомфорт у животі, головний біль, подбайте про своє здоров’я вчасно. Адже відвар очисного фіточаю можна приймати як із профілактичною метою, запобігаючи неприємним симптомам, так і для вирішення тих чи інших проблем вашого організму.