Вівторок, 9 листопада 2021 року № 82 (19930)
http://silskivisti.kiev.ua/19930/print.php?n=50295

Тривогу бити не варто

Марія ВАНДА,

сімейний лікар.

Із дитинства нам відомо, що нормальною температурою тіла вважається 36,6 градуса за Цельсієм. Тож дехто думає, що відхилення від цієї норми є прямою ознакою якоїсь хвороби. Насправді це не так.

ТЕМПЕРАТУРА тіла людини змінюється від 36ОС до 37ОС залежно від багатьох факторів. Наприклад, уранці вона нижча за 36,6ОС, а надвечір може підніматися до 37ОС.

А ще змінюється після їди, в разі втоми, великих стресів і важких фізичних навантажень, через тривале перебування в задушливих приміщеннях. Також незначне підвищення температури — за 37,2ОС — трапляється в любителів домашніх тварин: виною цьому можуть бути глисти.

За температури, трохи вищої 37 градусів, не варто звертатися до лікаря, тим більше вживати жарознижувальні препарати.

Однак консультація лікаря необхідна в таких випадках:

— коли температура вище 38 градусів;

— протягом кількох днів стійко тримається вище 37,2ОС;

— протягом кількох днів є нижчою 36ОС.

До речі, жарознижувальні препарати потрібно вживати, тільки якщо вона вища за 38,5 градуса. Висока температура — це ознака того, що імунітет працює, організм бореться з хворобою, адже багато вірусів і бактерій гинуть за температури понад 38 градусів. Доведено: якщо збивати температуру до 38,5ОС, це може погіршити перебіг хвороби і навіть призвести до розвитку ускладнень.

Але якщо у хворого гострий головний біль, є схильність до судом або можуть бути інші протипоказання до температури — потрібно обговорити зі своїм лікарем максимально допустиму для вас температуру.