Вівторок, 30 листопада 2021 року № 88 (19936)
http://silskivisti.kiev.ua/19936/print.php?n=50486

Похвалімо топінамбур

У ЇЖУ бульби земляної груші вживають не тільки у сирому вигляді, з них також готують супи, запіканки, салати, їх використовують для приготування ікри, начинки для пиріжків, квасу тощо. Пропонуємо рецепти страв із топінамбуром.

Салат. Бульби помити, очистити, натерти на крупній тертці, присмачити сметаною, майонезом або олією. Посолити за смаком, посипати зеленню петрушки, кропу, цибулі.

Салат «Осінь». На чотири порції: топінамбур — 150 г, одне-два яблука, квашена капуста — 120-150 г, половинка ріпчастої цибулини, олія — 4 ст. ложки, сіль.

Топінамбур відварений із вершковим маслом. Бульби нарізати скибочками, залити невеликою кількістю гарячої підсоленої води, варити до готовності, потім воду злити. Перед подаванням на стіл додати масло і подрібнену зелень.

Смажений. Бульби нарізати, просушити на рушнику, посолити, покласти на сковорідку, де вже нагрілась олія, смажити. Дуже добрий гарнір до других страв.

Суп-пюре з топінамбура. Дрібно нарізати бульби і варити до готовності. Додати відварені корені петрушки, протерти через сито, розвести малою кількістю води чи бульйону до об’єму порції супу. Розтерти варений жовток зі сметаною і покласти в суп перед подаванням на стіл. Присмачити вершковим маслом. Заправлений суп не повинен кипіти.

Топінамбур — 600 г, корінь петрушки — 10 г, сметана — 20 г, одне яйце, масло — 10 г, зелень, лавровий листок, сіль.

Запіканка. Бульби натерти на крупній тертці, злегка обсмажити на олії. Розтерти сирі яйця, додати сметану або молоко, ретельно перемішати, посолити, вилити на сковорідку і поставити в духовку на 30 хв. Запіканку подавати до столу гарячою, посипавши перед цим зеленню петрушки, кропу, фенхелю чи зеленою цибулею.

Топінамбур — 600 г, олія — 50 г, сметана або молоко — 3 ст. ложки, яйця — 4 шт., зелень — кому скільки смакує.

Начинка до пиріжків. До квашеної капусти додають натерті на тертці бульби (1:1), недовго підсмажують на олії. Якщо ж пироги начинити самим лише тертим топінамбуром, вони будуть ароматними, пишними і солодкими, як із повидлом.

Квас. Нарізані тонкими пластинками бульби залити теплою кип’яченою водою і поставити в тепле місце. Через три доби напій готовий. При приготуванні квасу можна покласти дріжджі й трішки цукру. Корисно пити два-три рази на день по пів склянки.