П’ятниця, 24 грудня 2021 року № 95 (19943)
http://silskivisti.kiev.ua/19943/print.php?n=50700

Дарує гарний настрій

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Вінницька область.

НИНІ модно прикрашати волосся квітами та іншими композиціями ручної роботи. Вони також стають елементами декору одягу, біжутерії, різноманітних аксесуарів, дизайну інтер’єру. Цей вид японського рукоділля — виготовлення прикрас ручної роботи — дістав назву кандзаші й нині дуже популярний.

Вишукані прикраси для волосся майстерно виготовляє Тетяна Кошель із Бершаді, що на Вінниччині. Свого часу вона закінчила медичний коледж, завідувала фельдшерсько-акушерським пунктом. Нині працює оператором поштового зв’язку. Ця сумлінна, відповідальна в роботі, доброзичлива до людей жінка має цікаве хобі, яке дарує гарний настрій і самій майстрині, й іншим.

— Я ще зі школи займалась різним рукоділлям, — розповідає Тетяна Олексіївна. — Коли була у відпустці по догляду за дітьми, вишивала. Потім почала робити своїм дівчаткам прикраси — резинки для волосся, стрічки, шпильки, віночки, обручі. Відтоді це і стало моїм захопленням.

У чому ж полягає техніка кандзаші? Якщо дуже коротко, то при виготовленні виробів квадратики тканини згортаються певним чином і збираються у квітку. Самі пелюстки між собою зшиваються або склеюються. Такі квіти можна використовувати як брошку, шпильки або прикраси для волосся.

— Щоб навчитися цьому, потрібно починати з найпростішого, — ділиться досвідом Тетяна Кошель. — Потім, орієнтуючись на зразки і схеми з Інтернету, переглядаючи майстер-класи з виготовлення подібних прикрас, можна переходити і до більш складних композицій. У роботі важливі акуратність і точність. Майстерність набувається з часом.

Це доволі копіткий вид рукоділля. В арсеналі майстрині має бути чимало інструментів, а також матеріалів — ножиці, нитка з голкою, лінійка, пінцет, запальничка для обробки країв стрічок, клейовий пістолет, різнокольорові стрічки і тканини для пелюсток, матеріали для декору — намистинки, блискітки, ґудзики, стрази, бісер, стеклярус, яскраві дротики. Звісно, необхідні й основи для прикрас — обручі, пов’язки, шпильки тощо. І цей перелік далеко не повний.

Просту прикрасу Тетяна Олексіївна може зробити за пів години. На виготовлення складніших композицій із багатьма елементами витрачає близько чотирьох.

Витончена робота майстрині отримує схвальні відгуки поціновувачів цього незвичайного мистецтва. Зразки своєї творчості вона демонструвала, зокрема, на ярмарку-виставці на молодіжному екофестивалі «Skyline», що проходив у селі Флорине Гайсинського району Вінниччини.

На фото із сімейного архіву: майстриня Тетяна Кошель та її роботи.