П’ятниця, 24 грудня 2021 року № 95 (19943)
http://silskivisti.kiev.ua/19943/print.php?n=50704

  • Рядки з листів

Хай переможе правда

ДЕРЖАВНЕ підприємство «Дослідне господарство «Нова Перемога», що на Житомирщині, добре знане на теренах всієї аграрної України. Ми, його працівники, успішно вирощували насіння еліти та супереліти зернових культур, розвивали племінне скотарство. Все це працює і нині. В селі нема жодного гектара необробленої землі. Зберегли поголів’я ВРХ, корів, свиней. Будуємо нові тваринницькі приміщення. Збираємо високі врожаї. Майже 15 років підприємство «Нова Перемога» очолює Олександр Іванович Якимець, селянин з діда-прадіда. Він активно розвиває господарство, підтримує школи, дитсадок, будинок культури і всю інфра­структуру. Але ААН України, до якої належить підприємство, нагло, підло і підступно вирішила «злити» Олександра Івановича, щоб на його місце поставити свою людину. Цей горе-керівник, не маючи відповідної освіти, як нам відомо, довів до банкрутства вже п’ять підприємств. Зрозуміло, для чого його призначають, — привести до банкрутства і наше, щоб тоді легенько з «потрухом» купити. Господарство не розпайоване, то чому б не урвати ласий шмат?

Уже декілька разів ми влаштовували акції біля академії в Києві, перекривали дорогу. Але наказ на нового директора все одно підписали, а нашого сумлінного викидають, хоч ніяких підстав для цього нема. Ми й далі триматимемо оборону і домагатимемося справедливості. Нехай правда переможе!

Тетяна CАПОТНІЦЬКА.

с. Стара Чортория

Житомирського району

Житомирської області.

 

У селі свого часу був бурякорадгосп «Богданівський», де більшість із нас працювала. Але підприємство не витримало реформ і розпалось. Зникли також ферми, тракторні бригади і гараж. Свої паї люди віддали в оренду агрофірмі, яка займається вирощуванням технічних культур. Працевлаштуватись нині в селі нікуди. Крім того, в нас почали забирати городи, які ми обробляли впродовж багатьох років. Вирубали фруктовий сад без згоди громади і засадили цю площу соняшником. Приватизували кладовище, змусивши селян лягати під колеса трактора, який плугом доходив уже до крайньої могили, і таким чином зупинити свавілля. Земельні наділи сільрада ліворуч і праворуч роздає стороннім людям. Архівні документи, які підтверджували, що ми користувалися земельними ділянками і кладовищем, знищено. Відтак навіть до суду не можемо звернутися. Як нам далі бути?

М. НАЗИМКО, Т. СВИСТУНОВА, Л. СІРЕНКО та інші жителі

села Байрак

Кременчуцького району

Полтавської області.

 

З 16 листопада Міністерством охорони здоров’я було зупинено централізоване фінансування нашого сільського ФАПу. За словами головного лікаря Тетяни Проценко, коштів на оплату праці фельдшера і санітара, який іще виконував обов’язки і кочегара, нині нема. Голова Ротмістрівської ОТГ пояснив, що гроші, виділені на часткову оплату праці медичних працівників, будуть перераховані спершу в Смілу, а вже звідти проводитиметься розрахунок із медпрацівниками. Проте ситуація така, що санітарок із повної ставки перевели на 0,75%. Жіночки пенсійного чи передпенсійного віку, які працюють в інших сільських ФАПах, погодилися на такі умови оплати праці, а наша санітарка ще молода і не захотіла одержувати мізерну зарплату. І тепер нам, щоб поставити крапельницю чи зробити укол, треба їхати за 40 кілометрів до Сміли. Та й чи доїдемо, адже автобуси ходять нерегулярно.

Ніколи не думали, що доживемо до такого глуму над людьми, надто пенсіонерами. Ми добре пам’ятаємо, як Президент обіцяв платити лікарям і вчителям по чотири тисячі доларів, а тому просимо стримати дане слово і не закривати в нашому селі останню надію на оздоровлення.

 

Михайло СТРИГУН
від імені жителів

села Самгородок

Черкаського району

Черкаської області.