П’ятниця, 4 лютого 2022 року № 9 (19953)
http://silskivisti.kiev.ua/19953/print.php?n=51005

  • На зв’язку — Сумщина

Невтішна статистика

Олена КОВАЛЕНКО.

ДЕМОГРАФІЧНА ситуація в регіоні вкрай сумна. За останньою інформацією обласного управління статистики, чисельність наявного населення станом на 1 грудня 2021 р. становила 1 037 237 осіб. Упродовж січня — листопада 2021 р. вона зменшилася на 16 215 осіб. Смертність значно перевищує народжуваність: на 100 померлих — 26 новонароджених. Молодь від’їздить на заробітки і повертатись у рідний край не квапиться.

Три претенденти на одну вакансію

КІЛЬКІСТЬ зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку в Сумському міському центрі зайнятості, — 2087 осіб, із яких 1828 (88%) отримували допомогу з безробіття. Від початку року за сприяння служби зайнятості працевлаштовані 82 особи, із них зареєстрованих безробітних — 73. На замовлення роботодавців організували професійне навчання для 48 осіб. Актуальна база вакансій становить 715 одиниць: для робітників — 493, службовців — 163, для осіб, які не мають професії або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, — 59. На одну вакансію припадає троє безробітних.

Допомогти родинам у скруті

У ПІЛОТНОМУ проєкті з надання малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям комплексної підтримки, який впроваджує Міністерство соціальної політики, серед 14 громад із різних регіонів України візьмуть участь три із Сумщини: Бочечківська та Новослобідська сільські, Великописарівська селищна територіальні громади. Так, фахівці із соціальної роботи, які працюють у цих громадах, будуть забезпечені планшетами та транспортними засобами, що допоможе їм бути мобільнішими під час роботи із такими сім’ями. Малозабезпечені сім’ї та одинокі матері отримуватимуть від держави не тільки виплати, а й соціальні послуги, спрямовані на поліпшення їхнього буття за складних сімейних обставин.

Травматологам роботи додалося

СУМЧАНИ скаржаться на слизькі дороги та тротуари. Вже майже місяць у Сумах ожеледиця, однак проблема слизьких доріг у місті не вирішена. Замість піску кригу під ногами засипає снігом. Зростає кількість травмованих — лише за тиждень в обласному центрі травмувалося 645 осіб, переважно через ожеледицю. При цьому у Департаменті інфраструктури констатують, що тротуари не чистять, бо бракує коштів. Напевне, виплата лікарняних постраждалим обходиться дешевше…

Продають земельку

ВІД ПОЧАТКУ впровадження ринку землі в Україні в краї продали вже 5018 земельних ділянок загальною площею 8447 гектарів. Середня вартість одного гектара — 29 870 гривень, тоді як по країні — 33 050. Загальна сума угод становить майже 142 мільйони гривень, середня ціна — близько 55 тисяч. Активніше процес посувається в Конотопському, Лебединському, Глухівському і Сумському районах.

Агов, підприємці, чому вас мало?

У РЕГІОНІ зареєстровано близько 28 тисяч фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю. Це один із останніх показників серед областей України. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики. Найбільше таких зареєстровано у Сумському районі — понад 15 тисяч осіб, найменше — у Роменському — 2336 осіб. Загалом у галузі зайнято більш як 14 тисяч чоловіків та 13 тисяч жінок.

Дві голови не завжди краще

В ТРОСТЯНЕЦЬКІЙ міськраді припускають, що місцева лікарня припинить надавати послуги жителям сусідньої Боромлянської громади. За словами міського голови Тростянця Юрія Бови, тамтешнє керівництво відмовляється надати півторамільйонну субвенцію на утримання медзакладу. За словами очільника Боромлянської ОТГ Василя Романіки, у бюджет громади кошти на утримання тростянецької лікарні не закладали, але пів мільйона вони готові надати. А відмовляти у наданні медичних послуг лікарня не має права, бо Національна служба здоров’я фінансує лікування кожного громадянина держави, незважаючи на місце його реєстрації. Місцеві вважають, що конфлікт, швидше, виник не між громадами, а їхніми головами, які не можуть або не хочуть знайти компромісного рішення. Тим часом якщо очільники не домовляться, то постраждають обидві сторони. Тростянецька лікарня втратить пацієнтів, а з ними і частину фінансування від НСЗУ, що може обернутися скороченням штату медзакладу — від лікарів до техперсоналу. А жителям Боромлянської громади доведеться їздити на консультації, процедури та лікування в Охтирку чи Суми, куди добиратися довше і дорожче.

Наруга над природою

ФЕРМЕРСЬКЕ господарство «Едельвейс-2007» незаконно видобувало суглинок на річках в Конотопському районі, завдавши збитків майже на 132 мільйони гривень. Торік громадяни неодноразово звертались зі скаргами до місцевої Держекоінспекції, відтак екоінспектори провели кілька позапланових перевірок Буринської міської ради і ФГ. Виявили, що на річках Куриця та Чаша останнє провело масштабні днопоглиблювальні роботи та штучну зміну русел. Це спричинило пересихання частини водотоків. Крім того, через пересипання гребель та русла частково припинився природний водообмін річок. Іще раніше у Білопіллі екологи виявили незаконний піщаний кар’єр завглибшки 3,9 метра. Збитки для довкілля становили понад два мільйони гривень. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, а Держекоінспекція направила претензію голові Білопільської міської ради на добровільне відшкодування суми завданих збитків.

Закортіло порозкошувати

НА СПРИТНИКІВ, які в області продали агрофірму за 350 мільйонів гривень, але не сплатили податків, чекають великі проблеми. До складу агропідприємства входило 6500 гектарів землі. Отримані від угоди гроші ділки «інвестували» у спеціально створені фірми, кошти провели через низку фірм-прокладок, а потім «легалізували» шляхом купівлі елітної нерухомості та автомобілів. Злочинна схема була розкрита правоохоронцями. Під час обшуків вони вилучили чорну документацію та банківські картки із доказами. Організатору оборудки повідомили про підозру у відмиванні грошей та ухилянні від податків.