Вівторок, 5 липня 2022 року № 23 (19967)
http://silskivisti.kiev.ua/19967/print.php?n=51409

  • У Верховній Раді

Знову «полякали» корупцію

Марина ТІШКОВА.

У перший літній місяць парламент провів три поспіль пленарні засідання. Депутати розглянули питання різноманітної тематики: протягом перших воєнних тижнів, коли розв’язували переважно гостроактуальні проблеми нацбезпеки, оборони та економіки, нагромадилося безліч інших.

ВІЙНА вдарила по промисловості, а це чи не найважливіша частина економіки країни. Отож для її підтримання було ухвалено зміни до Податкового та Митного кодексів (які, втім, чекали свого часу цілий рік). Вони передбачають низку пільг для індустріальних парків: скасування ПДВ при імпорті нового обладнання, звільнення від податку на прибуток упродовж десяти років, надання місцевим органам влади права встановлювати пільгові ставки податку на нерухомість та плати за землю. Голова ВР Р. Стефанчук вважає, що це мотивуватиме вітчизняних підприємців інвестувати у свою державу, а не вивозити капітали за кордон.

Із корупцією Україна бореться, щоправда, без особливого успіху, вже чимало років. Розпочинається новий раунд — ухвалено Антикорупційну стратегію на 2021—2025 роки. Вона передбачає втілення в життя п’яти основних засад: усунення дублювання повноважень різними органами; переведення реалізації повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування у цифровий формат; створення прогресивних умов для ведення діяльності, аби не виникало корупційних «спокус»; забезпечення невідворотності покарання за правопорушення; формування суспільної нетерпимості до корупції. Це спільна робота народу і влади, від злагодженості дій яких залежить, чи вистоїть і чи буде успішною наша країна.

Дерусифікація України триває: парламент заборонив ввозити і поширювати видавничу продукцію з росії, білорусі та тимчасово окупованих територій України. Запроваджується дозвільний порядок на імпорт з інших країн книжок російською мовою, їх зміст перевірятимуть на наявність антиукраїнської пропаганди. Твори росіян заборонено для друку, ввезення та поширення (крім книжок, виданих в Україні до 1 січня 2023 року). При цьому вітчизняна книговидавнича сфера, котра зазнала величезного удару ще в «ковідні» часи, відповідно до наступного закону отримає допомогу у вигляді субсидій, які надаватиме держава книгарням для відшкодування витрат на оренду приміщень.

У цьому ж руслі ухвалено зміни в музичній галузі. Російським співакам заборонено гастролювати в Україні (зроблено виняток для тих виконавців, котрі засуджують війну). Також не можна транслювати пісні та кліпи співаків, які після 1991 року були чи є громадянами держави-агресора. Цим же законом парламент збільшив до 40% частку пісень та до 75% частку добового обсягу ведення передач державною мовою на радіо. Для якомога повнішого розвитку української музики нашим виконавцям надаватиметься підтримка у вигляді грантів тощо.