Архів
Вівторок,
16 серпня 2022 року

№ 29 (19973)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарНаша пошта

Добрий господар

Сторінку підготували Тетяна РОЗДОБУДЬКО
і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Абрикосове літо коротке

БАГАТО спілих абрикосових плодів падає і догниває на землі. Їх слід збирати й виносити за межі саду.

Через два тижні після закінчення плодоношення досвідчені садівники беруться до обрізки дерев на плодоношення. Обрізати абрикос одразу після плодоношення не варто, оскільки може з’явитися небажаний приріст, який до холодів не встигає визріти, а відтак ушкоджується морозами. Обрізування у пізніші терміни не рекомендується, позаяк користь буде мінімальною.

Перед «хірургічним втручанням» рослину неодмінно треба підживити і добре полити. Принципи ж самої операції цієї пори нічим не відрізняються від роботи з голими деревами у ранньовесняний період.

Насамперед проріджують крону з метою її ліпшого освітлення, видаляючи переплетіння, сухі, зламані внаслідок буревію чи під час збирання плодів гілки. При сильному рості гілок угору крону дерева знижують, зрізуючи верхівки пагонів на бокову гілочку чи яке-небудь розгалуження. Чим урівноваженішою стане крона після обрізки, тим щедріший урожай одержите наступного року.

Якщо дерево старе, віком 16-20 років, його омолоджують ще сильніше. Скелетні гілки вкорочують на половину чи третину довжини. Кожну велику гілку краще зрізати над молодою боковою гілочкою або потужним однорічним приростом.

Уже до сталих холодів рани на деревах, змащені садовим варом, зазвичай затягуються. А це певною мірою знижує можливість зараження їх шкідниками та хворобами. Восени на таких абрикосах квіткові бруньки значно крупніші, ніж на деревах без підживлення та обрізування. Вони ліпше переносять зиму і весняні приморозки. Тож і врожай буде стабільніший.

Версія для друку          До списку статтей

У НАСТУПНОМУ куточку потішимо господиньок матеріалом про те, як вибрати постільну білизну. Перелічимо її види та опишемо переваги й недоліки кожного. Відома ж пристрасть української жінки до хатнього декору — фіранок, тюлю, гардин, килимів, покривал і, звичайно, наволочок, підковдр та простирадл. А комфортність речей для сну важко переоцінити, адже вони мають сприяти повноцінному відпочинкові, не викликаючи неприємних відчуттів. Хто ж із майстринь самостійно шиє постільну білизну, то візьме на замітку властивості тієї чи іншої тканини.

І — ще раз наголосимо на важливості щеплення кролів. Чому так часто зупиняємося на цій темі? Тому що чимало власників садиб, спокусившись легкістю догляду за вуханями і кормовим різноманіттям із «нічого», яке вони споживають, заводить пухнастих тварин, а потім настає гірке розчарування. Кролі мають слабкий імунітет і без вакцинації гинуть. Отже, поговоримо про профілактику хвороб і всі необхідні засоби.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове