Вівторок, 30 серпня 2022 року № 31 (19975)
http://silskivisti.kiev.ua/19975/print.php?n=51654

Крадіжка в степу

Микола ЯСЕНЬ.

Дніпропетровська область.

МЕШКАНЕЦЬ одного з недалеких від обласного центру сіл кілька днів тому примчав до поліції зі скаргою, що у нього поцупили велосипед. Він, мовляв, прогулювався і, угледівши вкриту рожевим цвітом поляну, на якихось п’ять-сім хвилин залишив на дорозі свого двоколісного коня. Побродив, повернувся, а велосипед зник.

Потерпілий висловлювався нечітко: то ніби тільки бачив підозрілого чоловіка, то ніби майже й заскочив його на гарячому, але той утік.

Плутані показання заявника, які не трималися купи, викликали у поліцейських підозру, що справа, як то кажуть, не чиста. Інтуїція стражів правопорядку не підвела. Згодом з’ясувалося, що заявник приховав головне: у степ він подався зовсім не з метою подихати свіжим повітрям і помилуватися різнотрав’ям. А щоб наламати два-три лантухи молоденьких качанів кукурудзи. І собі, і на продаж. Однак поле, на яке він здійснив свій «наїзд», виявилося під наглядом. Належить воно фермерському господарству, передбачлива і пильна господиня якого налагодила цілодобову охорону. Адже ніде правди діти, багато хто й нині сприймає приватні насадження за колгоспні, куди завжди ходили, як на свої городи. Велосипедиста-крадія і спіймав сторож на гарячому. Він також перерахував усі виломлені початки — їх набралося понад дві сотні. Підрахувавши, що за тутешньою базарною ціною це тягне аж на 4 тисячі гривень, склав протокол і погодився відпустити спійманого, який залишив свій велосипед як заставу. Бо ж, мовляв, у степ він приїхав без паспорта і грошей.

Але польовий грабіжник-шкідник, як назвав його сторож, надумав нахабно схитрувати — звернувся зі скаргою до правоохоронців. Розібравшись, у поліції вирішили, що злодій заслуговує покарання, адекватного скоєному: має сплатити штраф і відшкодувати збитки.