Архів
Вівторок,
17 січня 2023 року

№ 3 (19995)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарНаша пошта

Добрий господар

Сторінку підготували Тетяна РОЗДОБУДЬКО і Лариса ЛАВРЕНЕНКО.

Версія для друку          До списку статтей

Розсипчастість картоплі

ДЕЯКІ городники вважають, що між умістом сухих речовин у бульбі, зокрема крохмалю, і розсипчастістю м’якуша звареної або печеної картоплі є безпосередній зв’язок. Тобто чим вища частка крохмалю, мовляв, тим більш розсипчаста бульба. А відомо ж, що наш народ полюбляє саме таку картопельку, яка дуже гармоніює із солоними огірочками, квашеною капустою, оселедцем.

Однак така думка не зовсім слушна. Є сорти, зазвичай пізньостиглі, з відносно високим умістом крохмалю і гарною розсипчастістю. Це Лора, Темп та інші. Але і серед ранньостиглих сортів, які накопичують небагато крохмалю, є такі, що мають надзвичайно розсипчастий м’якуш, скажімо Адретта.

Із сучасного сортименту картоплі до найрозсипчастих, крім згаданих, належать сорти Беллароза (ранній німецький сорт), Білозора (німецький сорт раннього періоду достигання), російської селекції: Білосніжка (середньораннього строку достигання), Синьоока (рання), Сотка (середньопізня); гⒺðà (ðàíí³é ãîëëàíäñüêèé ñîðò ³ç êðåìîâîþ ì’ÿêîòòþ), Тірас (ранній, голландської селекції).

В Америці та Європі великий попит має картопля таких сортів, що не розварюються, тобто вінегретного типу, які використовуються в салатах. До того ж іноземці зазвичай вибирають найменш калорійні сорти, з невисоким умістом крохмалю. Тож можна констатувати відмінність смаків у цьому.

Версія для друку          До списку статтей

ВИРОЩУВАННЮ «другого хліба» український селянин завше приділяв надзвичайну увагу, а в нинішніх умовах це треба робити й поготів, адже якщо буде картопля — сім’я голодною не залишиться. Що ж головне при цьому? Звичайно, доброякісний насінний матеріал. Отже, в докладній статті ми розберемо етапи підготовки, аби засадити поле доброякісними бульбами.

Незабаром посівна, а отже, час визначатись, яку площу під ту чи іншу культуру відвести на своєму городі. Ми допоможемо вам виконати певні розрахунки, а також поговоримо про неодмінні умови одержання міцної розсади, підготовку родючих ґрунтосумішей та використання теплиць.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове