Вівторок, 17 січня 2023 року № 3 (19995)
http://silskivisti.kiev.ua/19995/print.php?n=52185

Дослівно

Євген Дикий, ветеран батальйону «Айдар», голова Національного антарк-тичного наукового центру.

Під тиском генеральського авторитету депутати дуже поспіхом, «під новорічну ялинку», ухвалили законопроєкт №8271 про посилення відповідальності військових. Якщо документ набуде сили закону, то всі ті, хто реально, в окопах (а не у тилових штабах), захищає нас із вами, воднораз опиняться поза правовим захистом. Будь-яке невиконання наказу — зокрема відверто дебільного, самогубного, некомпетентного, такого, для виконання якого у підрозділу фізично нема ресурсів, поза розглядом пом’якшувальних і загалом супутніх обставин, автоматично призводитиме до тривалого ув’язнення. Захистити себе у суді військовому на закритому засіданні воєнного часу просто нереально.

Створюється враження, що генерали, більшість із яких не має досвіду війни в ролі простого солдата чи молодшого командира (які, нагадаю, вповні проґавили підготовку до цієї війни, а авторитет декого значною мірою сформувався саме завдяки стійкості та самопожертві простих солдатів), вирішили, що наразі героїзм бійців недостатній для їхніх амбітних планів. Тому його треба простимулювати законопроєктом №8271.

Єдиний шанс зупинити це скочування нашого героїчного і дуже народного війська відразу на кілька кроків у бік «совка» та оркостану — президентське вето на цей законопроєкт. Шанс на це є, бо відповідна петиція за першу ж добу після опублікування набрала необхідних 25 000 підписів.