Вівторок, 4 квітня 2023 року № 14 (20006)
http://silskivisti.kiev.ua/20006/print.php?n=52521

Бережіть довкілля

Микола ЮРЧИШИН.

ДЕНЬ довкілля відзначається в нашій країні з 1998 року в третю суботу квітня, згідно з указом Президента України «Про День довкілля». Його присвятили Стокгольмській конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Programme) — Екологічна програма ООН, яка є основним організатором та ідеологом Все­світнього дня довкілля.

Головна його мета — підвищення рівня свідомості людства у питаннях, що стосуються збереження безпеки довкілля.

— Щороку влада, громадські організації, екологи закликають українців та всіх, хто піклується про природу, взяти участь у квітневому суботнику, — розповіла кореспондентові «СВ» головний спеціаліст відділу охорони рослинного світу та біобезпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Оксана Іванівна Добровольська. — Це садіння дерев, наведення ладу на вулицях, у парках і скверах, озеленення територій, прибирання сміття, а також проведення різних заходів, присвячених екологічним і природоохоронним питанням. Варто згадати й про необхідність приведення до належного стану наших водних ресурсів: джерел, берегів річок, озер та ставків.

Долучитися до Дня довкілля просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на його стан. Приділяти увагу санітарному стану потрібно не тільки навесні, а й упродовж усього року. Бо чистота нашої землі в наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню — завдання кожної людини.

Далі О. Добровольська наголосила, що сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми — природа ставить перед нами дилему: або ми змінимо своє ставлення до неї, або усе живе припинить існування. Цей день дає нам змогу іще раз проаналізувати своє ставлення до природи, замислитись над власним внеском у її збереження. А зробити кожен може багато, наприклад, свідомо споживати воду, сортувати сміття, економити електроенергію, відмовитись від поліетиленових пакетів.

Довкілля — це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна — все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників — від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів. Від убитого задля бивнів слона у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу в Закарпатті.

Пам’ятаймо, головну загрозу довкіллю становить людина — її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність. Тож бережімо нашу планету!