Читач — газета Рятівна сльоза «Чому інколи під час стресу сльози течуть градом, а інколи їх немає зовсім?» Світлана К. Одеська область.
ЦЕ добре, коли під час стресу людина виявляє свої емоції, хоча б на рівні сліз. Це один з емоційних проявів. У цей час виділяються стресові гормони, аби зняти їхню руйнівну дію, організм намагається перевести стрес в інший вид за рахунок фізичної активності. Тобто якщо людина не може пройтися, пробігтися в цей час, бо саме через рух найліпше виводиться надмір адреналіну, тоді сльози стають компенсаторною реакцією для позбавлення руйнівної дії стресу. Я б радив навіть більш бурхливо виявляти свої емоції в цьому разі: не лише плакати, можна й покричати, побити подушку чи м’яча руками та ногами. В японських фірмах у підвалі ставлять опудало начальника, дозволяючи співробітникам фізично вихлюпнути на нього свій гнів. Це для того, аби стресові гормони, що утворилися після нелагідного спілкування з босом, не позначилися на здоров’ї підлеглих. Бо емоції, на які людина не відреагувала, призводять до найгірших наслідків. Це доводять досліди, які проводили із зайцями. Прив’язаному зайцю показували вовка, та оскільки вухань не міг бігти і за рахунок руху викинути із себе гормони стресу, то помирав від інфаркту. Хоча в дикій природі такого не трапляється. Зайці протягом життя частенько зустрічаються з вовками, але ніколи не мають проблем із серцем, бо виводять адреналін бігаючи. Врахуйте цю особливість і знімайте стрес доступними методами: слізьми, а ліпше ще й активним рухом, аби він не зруйнував вашого здоров’я. Борис СКАЧКО, фітотерапевт.
Для відновлення сну та спокою «Допоможіть, будь ласка, антистресовим рецептом людям, які, болісно переживаючи, сиділи в підвалах під час обстрілів. Що сприятиме заспокоєнню нервової системи й підвищенню активності організму?» Оксана Л. Харківська область.
ДУЖЕ добре для поліпшення сну, заспокоєння та відновлення роботи нервової системи приготувати суміш трав і спецій за таким рецептом. 5 мускатних горіхів помолоти або ж купити вже мелений порошок (20 г). Він потужно діє на психіку, заспокоює, є протистресовим засобом. До нього додати 10 г меленої гвоздики. Ця спеція допомагає від головного болю, за посттравматичних стресових ситуацій. До цієї суміші доєднати 20 г меленого натурального ладану (продається в фітоаптеках, інтернет-магазинах, церковних магазинчиках), столову ложку мелених коренів валеріани й трави собачої кропиви. Усе змішати й приймати по чайній ложці тричі на день після їди. Курс — місяць. Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з вашим лікарем. Олена СВІТКО, лікар нетрадиційної медицини.
|