Вівторок, 2 травня 2023 року № 18 (20010)
http://silskivisti.kiev.ua/20010/print.php?n=52633

Чорний лелека в гостях у гусей

Михайло ХАЩІВСЬКИЙ-ГУЙ,

орнітолог.

с. Городище Самбірського району

Львівської області.

БУЛА неділя. Все довкіл наче покроплене сріблом — це блищали краплини вранішньої травневої роси. Стояла надзвичайна тиша — тонка, аж дзвінка. Я зостався на самоті в цій порожній тиші... Не знав, що робити. Брала туга. Взяв вудку, бінокль, фотоапарат і пішов стежкою, що зміїлася понад берегом річки Черхавки.

Але що це? Спочатку очам своїм не повірив. У товаристві свійських гусей — чорний лелека. За зовнішнім виглядом схожий на білого. Але оперення верх­нього боку тіла в нього чорне із зеленуватим і мідно-червоним металевим блиском.

Чорний лелека — це лісовий птах. Полює завжди поодинці. Якось я спостерігав, як він харчувався на мілководді дрібною рибою та жабами. Живиться, як і білий лелека, дрібними хребетними та комахами. Звільняючи поля і луки від шкідників, приносить велику користь людям. Тому його потрібно охороняти.

Як рідкісний зникаючий вид, цей птах занесений до Червоної книги України. Маю надію, що мій невеликий опис зробить чорного лелеку ближчим і зрозумілішим. І чимало хто долучиться до охорони цього виду.

Про свої спостереження пишіть на адресу: 79008, м. Львів, Західноукраїнське орнітологічне товариство, вул. Театральна, 18.