Читач — газета Для поліпшення кровообігу в ногах «Маю застуджені стопи ніг, тому з настанням холодів дуже мерзну. Медичні обстеження показали, що судини в нормі. Чи існують засоби народної медицини, здатні мені зарадити?» Меланія К. Дніпропетровська область.
НА МІЙ розсуд, так не буває, щоб судини були в нормі, а ноги при цьому мерзли. Річ у тім, що саме відчуття замерзання відбувається на тлі поганого кровопостачання, тобто коли кров не надходить до кінцівок. Тому попри нібито позитивні результати обстеження із судинами ніг потрібно працювати. Дам дві рекомендації, як це робити внутрішньо й зовнішньо. Зовнішньо поліпшити кровообіг, попрацювати над проблемою застуджених стоп допоможуть контрастні ванночки для ніг. В одну посудину налити відчутно теплий відвар верби (0,5 кг гілок верби пів години поварити у 2-3 літрах води, настояти), в іншу — прохолодну воду. Почергово по 10 разів переставляти ноги з теплого навару в прохолодну воду й назад. Тримати їх в кожній ванночці по 10 секунд. Протипоказання: діабетична стопа, тромбофлебіт, варикозне розширення вен. Після ванночок витерти ноги й зробити масаж стоп імбирно-смальцевим кремом. Для цього взяти 50 г смальцю та 25 г сухого меленого імбиру (він добре зігріває й поліпшує кровообіг у перемерзлих суглобах), перемішати і втирати. Людям старшого віку, коли мерзнуть руки та ноги, добре щовечора випивати по 20 мл коньяку або горілки з імбиром: до літрової пляшки коньяку чи горілки додати столову ложку сухого імбиру, збовтати. Цей напій добре зігріває, поліпшує пам’ять і кровообіг. Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з лікарем. Олена СВІТКО, лікар нетрадиційної медицини.
Як запобігти онімінню пальців «У мене синдром карпального каналу, оніміння пальців (затерплі середній, вказівний і великий). Фізіопроцедури не допомогли. Які ще методи можна застосувати?» Оксана П. Київська область.
СИНДРОМ карпального каналу, або тунельний синдром, — це патологія, пов’язана із защемленням і запаленням серединного нерва в зап’ястному каналі. Основною ознакою захворювання є порушення чутливості кінцівки, яке згодом може перерости у втрату рухової активності. Тому нехтувати цим не потрібно. Оніміння пальців пов’язані з каналами життєво важливих органів і опосередковано свідчать про дисбаланс у їхній роботі. Так, великий палець — це канал легенів. Вказівний — товстого кишківника. Тож обов’язково слід звернути увагу на ці системи, обстежити їх, щоб усунути проблеми, які можуть впливати і на стан рук. Окрім цього, оніміння пальців є ознакою перенапружених рук, як самих м’язів, так і каналів, що проходять по них. Якщо при масажі м’язів рук відчутно, що вони як камінь, — це свідчить про скорочення м’язів та сухожиль, що з часом призводить до оніміння. Таке задерев’яніння в руках також може бути наслідком тривалого стресу та надмірного навантаження. У цьому разі потрібно зняти нервове перенапруження: почати розминати спину між лопатками, а також плечі. Затим зробити зігрівальний медовий масаж: нанести густий мед і, поплескуючи руками, добре промасажувати зону під лопатками. У цьому проміжку на спині слід знайти сухожилля, яке за такого діагнозу стає затиснутим і твердим, як камінь, і добре пропрацювати його. Допоможе зняти напругу м’язів і тепла ванна. З часом такий системний підхід має відновити чутливість у пальцях. Перед застосуванням рекомендацій порадьтеся з лікарем. Ігор ГРІМОВИЧ, майстер східних практик, масажист.
|