Архів
Вівторок,
9 січня 2024 року

№ 2 (20046)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував
Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей

Намагайтеся бути оптимістом

Надія М’ЯСТКІВСЬКА,

психолог.

АМЕРИКАНСЬКІ вчені провели дослідження за участі 5000 осіб і з’ясували, що оптимісти менше схильні до впливів стресу, вони також відрізняються міцнішим імунітетом, ніж песимісти. А ще у них нижчий рівень цукру й холестерину в крові, що зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Песимісти, які похмуро, з підвищеною нервозністю сприймають життя, навпаки, більш схильні до інфікування та запальних процесів.

Директор Центру позитивної психології в Університеті Пенсильванії (США) Мартін Селігман вважає, що на формування оптимістичних чи песимістичних установок упливають виховання, оточення, а також культурні традиції. Найбільше оптимістів живе в Бразилії (74%), місцеві жителі полюбляють святкові карнавали, а найменше — в Японії (35%), де всі звикли максимально працювати.

Шведський лікар Бертіл Марклунд, який вивчає, як спосіб життя впливає на його тривалість, у своїй книжці «10 простих порад для щасливого та здорового життя» розповідає, завдяки чому можна змінити свій погляд на світ. Так, він рекомендує не говорити про страждання, а оточувати себе позитивними людьми, займатися спортом, частіше усміхатися та радіти успіхам інших.

І все ж британські дослідники зазначають, що оптимістам потрібно дечому повчитися в песимістів. У ході експериментів виявилося, що песимісти уважніше ставляться до свого здоров’я, тоді як оптимісти часто невиправдано ризикують.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове