Вівторок, 9 січня 2024 року № 2 (20046)
http://silskivisti.kiev.ua/20046/print.php?n=53570

Намагайтеся бути оптимістом

Надія М’ЯСТКІВСЬКА,

психолог.

АМЕРИКАНСЬКІ вчені провели дослідження за участі 5000 осіб і з’ясували, що оптимісти менше схильні до впливів стресу, вони також відрізняються міцнішим імунітетом, ніж песимісти. А ще у них нижчий рівень цукру й холестерину в крові, що зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Песимісти, які похмуро, з підвищеною нервозністю сприймають життя, навпаки, більш схильні до інфікування та запальних процесів.

Директор Центру позитивної психології в Університеті Пенсильванії (США) Мартін Селігман вважає, що на формування оптимістичних чи песимістичних установок упливають виховання, оточення, а також культурні традиції. Найбільше оптимістів живе в Бразилії (74%), місцеві жителі полюбляють святкові карнавали, а найменше — в Японії (35%), де всі звикли максимально працювати.

Шведський лікар Бертіл Марклунд, який вивчає, як спосіб життя впливає на його тривалість, у своїй книжці «10 простих порад для щасливого та здорового життя» розповідає, завдяки чому можна змінити свій погляд на світ. Так, він рекомендує не говорити про страждання, а оточувати себе позитивними людьми, займатися спортом, частіше усміхатися та радіти успіхам інших.

І все ж британські дослідники зазначають, що оптимістам потрібно дечому повчитися в песимістів. У ході експериментів виявилося, що песимісти уважніше ставляться до свого здоров’я, тоді як оптимісти часто невиправдано ризикують.