Архів
Вівторок,
16 квітня 2024 року

№ 16 (20060)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Продовження теми

Староста крайнім не буде

Тетяна ВАСИЛЕНКО.

П’ЯТОГО березня у матеріалі «За мобілізацію відповідатиме… староста?» ми порушили проблему: у ході підготовки нового закону про мобілізацію, ухваленого Верховною Радою, центральна влада намагалась перекласти відповідальність за мобілізаційний процес на місцеве самоврядування.

Саме тому Асоціація міст України, членами якої є і сотні сільських територіальних громад, внесла пакет поправок до закопроєкту. Їх суть зводиться до того, що органи місцевого самоврядування всіляко сприяють у питаннях мобілізації, але в жодному разі не підміняють собою державні органи, до виключних повноважень яких належать національна безпека та оборона.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що сільські старости вже почали масово звільнятися, не бажаючи конфліктувати із земляками, з якими разом росли.

«Подивімося на ситуацію практично. Тобто людина, яка ходила по хатах, щоб її обрали, має потім носити повістки, а потім ще й, не дай Боже, похоронки. Ми розуміємо, що така модель не є дієздатною і, по-перше, підірве саму мобілізацію на селі. По-друге, це призведе до того, що старости будуть просто складати повноваження, що і так уже відбувається. Водночас законодавство наразі не дозволяє призначити навіть виконуючих обов’язки старости», — наголошував голова підкомітету з питань адмінтерустрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін.

Він подякував колегам із Комітету з питань безпеки та оборони за мудре державницьке рішення — підтримку поправки №998. Вона і виводить громади з населенням до 10 тисяч жителів (таких на початок війни було 645 — немало!) з-під дії нового закону про мобілізацію та покладає такі повноваження на районні військові адміністрації.

За словами Безгіна, якби правку не підтримали, в малих громадах, особливо у віддалених селах, була б не тільки провалена мобілізація, а й зруйнована мережа надання послуг. «Ми ж маємо забезпечити не лише мобілізацію, а й збереження системи управління на селі», — слушно зауважує він.

Але чи стане мобілізація справедливою — питання. Окремі експерти вже вважають, що в селах вона посилиться.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Закликають економити
Читати
Посівна в розпалі
Читати
Боротьба триває
Читати
Тваринництво пожвавішало
Читати
Слід надолужити вакцинацію
Читати
Березневий ворожий терор
Читати
Збитки колосальні
Читати
Зобов’язані очистити територію
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове