Вівторок, 20 серпня 2024 року № 34 (20078)
http://silskivisti.kiev.ua/20078/print.php?n=54419

Серпневі підживлення яблуні

У СЕРПНІ пізні сорти яблунь все ще наливають плоди. Фахівці рекомендують провести заходи, які посприяють восени зібрати врожай великих солодких і соковитих яблук.

Узагалі процедури, про які мова, будуть корисними не лише для яблуні — груша теж не відмовиться від такого догляду.

Яблуня — це не огірки чи помідори, підживлення до яких «доходить» досить швидко. За «раціоном» яблуні потрібно стежити і не забувати підживлювати її навесні та на початку літа, коли триває формування врожаю. Але й зараз унесені добрива все ще можуть посприяти доброму врожаєві. Головне — правильно вибрати добрива та внести їх якомога раніше.

Для яблуні в серпні актуальні калій (якраз для наростання великих і міцних плодів), фосфор (для підвищення імунітету і в майбутньому для морозостійкості), бор (для солодких і щільних, не пористих усередині яблук), кальцій (для мінімізації ризику опадання яблук, що не достигли).

Вносити всі поживні речовини кореневим способом нині вже пізно, тому краще провести обприскування. Варто використати мінімум хімії та мінеральних добрив, адже сезон плодоношення вже в розпалі.

У відрі води розводимо склянку попелу, даємо постояти кілька днів. У склянці теплої води розчиняємо 1 г борної кислоти та виливаємо в настій. Такою сумішшю проходимося по деревах, ретельно обприскуємо зелену масу в тих місцях, до яких зможемо дістати. Звичайно, обійти плоди не вдасться, як би цього не хотілось. Але якщо розчин потрапить на них — нічого страшного. Плоди завше потрібно мити, навіть якщо вони зібрані не з землі й лежали у чистому місці.