Вівторок, 3 вересня 2024 року № 36 (20080)

• Паралімпіада-2024

Скарбничка медалей поповнюється

У ПАРИЖІ стартували літні Паралімпійські ігри. Як і під час Олімпійських, урочиста церемонія відкриття відбулася за межами стадіону: 184 делегації країн-учасниць пройшли Єлисейськими полями до площі Згоди. Синьо-жовтий прапор нашої збірної пронесли фехтувальниця Олена Федота-Ісаєва та веслувальник Роман Полянський.

Першого дня змагань українські паралімпійці здобули дві срібні та дві бронзові нагороди. Першу медаль Паралімпіади-2024 до нашої скарбнички поклав плавець Антон Коль. Він став срібним призером на дистанції 100 м на спині. Його почин підхопила Ірина Пойда, фінішувавши другою у фінальному запливі на дистанції 200 м вільним стилем. Бронзові нагороди вибороли Анна Гонтар (50 метрів, вільний стиль) та Олександр Комаров (200 м, вільний стиль).

Наступні два дні скарбничка збірної поповнилась іще 17 медалями.

Перше «золото» цьогорічних Ігор у неї поклав плавець Олександр Комаров (100 м, вільний стиль). Наступного дня Оксана Зубковська здобула чемпіонство зі стрибків у довжину. Вона вп’яте поспіль стала чемпіонкою Паралімпіад.

Також призерами стали:

«срібло»: Владислав Білий (легка атлетика, метання списа), Ірина Пойда (плавання, 100 м, вільний стиль), Наталія Кобзар (легка атлетика, біг 200 м), Володимир Пономаренко (легка атлетика, штовхання ядра), Єгор Дементьєв (велотрек, 4000 м), Анна Стеценко (плавання, 100 м, спина), Андрій Трусов (плавання, 200 м, комплексний стиль);

«бронза»: Віктор Дідух, Ірина Шинкарьова (настільний теніс, мікст, парний турнір), Роман Данилюк (легка атлетика, штовхання ядра), Ярослав Денисенко (плавання, 100 м, спина), Анна Стеценко (плавання, 400 м, вільний стиль), Антон Коль (плавання, 50 м, спина), Євгеній Богодайко (плавання, 200 м, комплексний стиль), Марина Піддубна (плавання, 50 м, вільний стиль).

На момент верстки номера у загальному медальному заліку Україна із 21 нагородою посідала 15-те місце. Першість тримає Китай — представники цієї країни вибороли 47 медалей (22 золоті, 18 срібних, 7 бронзових). На другому місці Велика Британія (27:13-8-6), на третьому — Бразилія (23:8-3-12). Також у першій п’ятірці Нідерданди і США.