Вівторок, 10 вересня 2024 року № 37 (20081)

У десятці найкращих!

Паралімпіада-2024. У Парижі добігли кінця літні Паралімпійські ігри. Українська збірна чудово виступила, виборовши 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних, 32 бронзові. Наша команда посіла 7 місце у загальному медальному заліку. Беззаперечним лідером стала команда Китаю (220 медалей: 94 золоті, 76 срібних, 50 бронзових), на другому місці паралімпійці Великої Британії (124: 49-44-31), на третьому США (105: 36-42-27). Попереду української збірної розташувалися також команди Нідерландів, Бразилії та Італії.

Золоті нагороди в скарбничку нашої збірної поклали: легкоалети — Оксана Зубковська (стрибки в довжину), Ігор Цвєтов (дві медалі: біг на 100 м, біг на 200 м), Юлія Шуляр (біг на 400 м), Олександр Яровий (штовхання ядра), Наталія Кобзар (біг на 400 м), Анастасія Москаленко (штовхання ядра, клас F32), Марія Помазан (штовхання ядра, клас F35), Ігор Цвєтов (біг на 200 м); плавці — Михайло Сербін (дистанція 100 м, спина, клас S11), Денис Остапченко (50 м, спина), Олександр Комаров (100 м, вільний стиль, клас S5), Юрій Шенгур (100 м, спина, клас S5), Ярослав Денисенко (100 м, вільний стиль, клас S12), Марина Піддубна, Олексій Вірченко, Анна Стеценко, Ярослав Денисенко (плавання, естафета 4х100 м), дзюдоїсти — Наталія Ніколайчик (вага до 48 кг), Анастасія Гарник (понад 70 кг), Олександр Назаренко (до 90 кг), а також Єгор Дєментьєв (вело-спорт, групова шосейна гонка), Віктор Дідух (настільний теніс).

Вихованець Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю Андрій Трусов (на фото) виборов дві золоті медалі. Він не лише став чемпіоном ігор на дистанції 50 метрів вільним стилем, а й встановив світовий рекорд у своєму класі. Друге «золото» здобув на дистанції 50 метрів батерфляєм. Також Андрій став срібним призером на дистанціях 100 метрів на спині, 200 м комплексним стилем та 400 м вільним стилем.

Дякуємо всім нашим спортсменам за силу духу, за витривалість, за те, що вони гідно представили нашу країну на одних із найбільших спортивних змаганнях планети!

Нагадаємо, на попередніх літніх Паралімпійських іграх, які відбулися 2021 року в Токіо, українські спортсмени завоювали 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових, посівши шосте місце в медальному заліку.

У НОК України. Легкоатлетка Ярослава Магучих і боксер Олександр Хижняк визнані найкращими спортсменами серпня за версією Експертної комісії Національного олімпійського комітету.

Переможці номінації виграли золоті медалі на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Крім того, були визначені найкраща юна спортсменка та команда. Ними стали чемпіонка світу зі скелелазіння Анастасія Кобець та жіноча збірна України з фехтування на шаблях відповідно.