Архів
Вівторок,
3 грудня 2024 року

№ 49 (20093)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Грудень
  Версія для друку          На головну
  • Літа молодії

«Перло многоцінне» плекає рідне слово

Інна ОМЕЛЯНЧУК.

Рівненська область.

Переможці конкурсу «Перло многоцінне» та їхні наставники в обласній науковій бібліотеці.

ПЕРЕМОЖЦІВ обласного літературного конкурсу для школярів «Перло многоцінне» та їхніх наставників уже традиційно віншували в Рівненській обласній науковій бібліотеці. Її «Світлиця» враз розквітла вишиванками — промовистими символами нашої любові та незламності.

Голова Рівненського обласного відділення «Просвіти» Іван Вєтров розповів про історію конкурсу, який і започаткували «Просвіта» та управління освіти три десятиліття тому. Щоб плекати рідне слово і передавати цю найдорожчу реліквію дітям та онукам. Тож вирішили публікувати прозові та віршовані твори переможців на сторінках альманаху «Проріст». Це дітище письменника Євгена Шморгуна.

Церемонію нагородження поєднали з 30-річчям його першого видання. «Проріст» побачив світ у 1994-му з творами перших переможців конкурсу «Перло многоцінне». Серед них були тодішні школярі, а нині письменниці Олена Захарченко та Галина Гнатюк, секретар НСЖУ, засновник «Школи універсального журналіста», Віталій Голубєв. Усі вони приєдналися до зацікавленої розмови про рідне слово, визнавши: три десятиліття тому конкурс допоміг їм повірити в себе. Щоб вигранювати українське слово, наче ювелір діамант…

Як же багато можуть ці маленькі скромні книжечки з такою промовистою назвою — «Проріст»! Це вони тримають наш дух, будять думку і стократ множать незламність… Чудове підтвердження — потужні та не за роками глибокі дитячі рядки, що звучали в «Світлиці». Поетичні й прозові, вони народжуються з-під пера юних у містах, містечках та скромних селах: там, де на покуті завжди був Шевченків «Кобзар»… Бо переважна більшість цьогорічних переможців — учні сільських ліцеїв та гімназій нашого краю: Нетреба, Деражне, Тумень, Єльне, Дядьковичі, Глинне, Повча, Чудель, Вири, Мирогоща… І це ще неповний перелік адрес, де живуть і вчаться ті, хто, переконана, вже ніколи не розлучиться з рідним словом. Бо, приміром, Михайло Буднік із Нетреби, що в Рокитнівській громаді, має наставника й маму в одній особі: тож це їхня спільна перемога. Ще одна переможниця Ангеліна Наконечна з Повчанського ліцею однойменної громади читає писану серцем поезію про тата, який нині в почесних лавах наших захисників. У мирному житті він також був учителем рідної мови. Нині ж тримає над нами небо, аби і донька, і її ровесники дихали повітрям свободи та творили. Плекали серце України.

* «Перло многоцінноє» — збірка творів морально-релігійного характеру, написана книжною українською мовою XVII ст. з елементами народної поетики. Видана 1646 року в Чернігові. Її автор — церковний діяч, педагог і письменник Кирило Транквіліон Ставровецький. (Із Вікіпедії).

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Обіцяють, що зростання «заднім числом» не буде
Читати
Жнива майже завершено
Читати
Держбюджет підписано
Читати
Повертаються на довоєнний рівень
Читати
Нові правила для світлофорів
Читати
Валютний рекорд побито
Читати
Роздають виплати
Читати
Зловмисники
Читати
Лідирують «німці»
Читати
Допомога прифронтовим територіям
Читати
«Лазівку» прикрили
Читати
Iмпорт втричі більший
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове