Архів
П’ятниця,
17 серпня 2018 року

№ 63 (19610)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Кабачки до весни

КАБАЧОК — смачний і корисний овоч. Його запікають і смажать, фарширують і відварюють, готують на грилі, консервують, тушкують, сушать і навіть варять з нього варення.

Але як зробити, щоб стравами з нього можна було ласувати і восени, і взимку?

Найкраще зберігаються кабачки з товстою щільною шкіркою і дрібним насінням.

Плоди для тривалого зберігання необхідно знімати до приморозків — підмерзлі, вони пролежать зовсім недовго. Швидко зіпсуються також пошкоджені й хворі.

Зрізуючи кабачки, залишайте плодоніжку завдовжки не менш як 5 см. З часом вона підсохне і стане надійним захистом від інфекцій. Через занадто короткий «хвостик» у плід можуть проникнути збудники хвороб.

Перед укладанням на зберігання кабачки необхідно ретельно, але обережно, щоб не пошкодити шкірку, очистити від землі і впродовж дня просушити на сонці.

Відібрані плоди можна зберігати в темному приміщенні з постійною температурою близько +4 ... +100С і вологістю близько 80%. В ідеалі це льох або підвал.

Повісьте у сховищі градусник і не забувайте періодично провітрювати приміщення — це теж запорука успішного зберігання (і не тільки кабачків, а й інших овочів).

Кабачки довго лежать і в кімнатних умовах, коморі, сінях. Плоди можна укласти на зберігання під ліжко, акуратно запакувавши у папір або встановивши невеликі картонні перегородки між ними. Головне — не розміщувати овочі поруч опалювальних приладів та в приміщенні з високою вологістю.

У холодильнику кабачки пробудуть до трьох тижнів, зате можна зберігати молоденькі плоди з тонкою шкіркою, які в інших умовах просто не лежать. Класти їх треба у відділення для овочів при температурі близько + 50С, у пакет з кількома отворами для вентиляції.

Закладаючи кабачки на тривале зберігання, намагайтеся розміщувати їх так, щоб вони не торкались один одного. У погребі й підвалі плоди доцільно розкласти на полицях, застелених шаром соломи. Якщо там місця немає, помістіть по одному овочу в капронову панчоху і підвісьте до стелі. У таких панчішках вони не зіпсуються близько 3-4 місяців.

Час від часу перевіряйте цілісність плодів. Виявивши зіпсований, негайно його видаліть, інакше незабаром почне гнити решта.

Версія для друку          До списку статтей

КОЛИСЬ солодкий, або болгарський, перець вважався суто однорічною культурою. Принаймні так думали городники, які знімали один урожай і видаляли рослини з грядки. Тим часом можна домогтися другої хвилі плодоношення перцю. І хоч урожай буде менший, та й плоди суттєво дрібніші, але ж і затрати на їх отримання непорівнянні. Читайте в наступному випуску, як це зробити.

Недарма колись, у колгоспну еру, по всій країні будували комбікормові заводи. Добре знали, що при годівлі сільськогосподарських тварин, особливо молодняку, комбінованим кормом вони швидко набирають вагу, стають міцніші, менше хворіють. Не дивно, адже повнораціонні комбікорми містять у певному співвідношенні всі необхідні худобі й птиці елементи. Власники приватних господарств із невеликою кількістю живності цілком можуть приготувати правильний і збалансований корм. Чим саме потрібно запастись і як зробити суміші для кожного виду тварин, дізнаєтесь із докладного матеріалу в «ДГ».

У садку нині справжня розкіш: і яблуки достигають, і груші, й сливи вже осипаються. Тільки встигай заготувати. Рецепти ми підібрали цікаві, так би мовити, не бабусині, а сучасні. Варіть варення і ласуйте на здоров’я.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове