Архів
П’ятниця,
17 серпня 2018 року

№ 63 (19610)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

На варті врожаю помідорів

ПРОЙШЛИ дощі, до того ж суттєво знизилися нічні температури, і з’явилася тривога, що помідорна грядка уразиться фітофторою.

Щорічно скарбничка корисних порад поповнюється все новими методами боротьби з хворобою. Ці досить нехитрі, дешеві й водночас ефективні методи профілактики і лікування допоможуть перемогти фітофтороз і зібрати гарний урожай томатів.

Часникові обприскування

Спори гриба гинуть від часнику. Обприскування треба проводити раз у 12-15 днів.

На 10 л води беруть 1-1,5 склянки подрібнених зубків і зелені. Часник у воді настояти добу. Процідити і додати 1,5-2 г марганцівки.

Сольові

Така обробка створює на листі захисну плівку, яка буде перешкоджати потраплянню інфекції. Але! Потрібно пам’ятати, що це профілактичний захід, а не лікування, тому спочатку уважно огляньте кущі й видаліть уже ушкоджене листя.

На 10 л води — 1 склянка кухонної харчової солі.

Кефірні

Також профілактичний засіб. Бажано робити щотижня.

На 10 л води — 1 л кисляку, який протягом двох діб повинен перебродити. Ретельно розмішати.

Молочно-йодисті

Йод добре впливає на листя і пришвидшує достигання плодів.

На 10 л води — 1 л нежирного молока і 20 крапель йоду.

Обприскування попелом

Проводять тричі за сезон.

На 10 л води беруть піввідра попелу. Настоюють три дні, періодично перемішуючи. Дають відстоятися. Доливають води до обсягу 30 л, додають 30-35 г господарського мила. Проціджують і обприскують насадження.

Обприскування настоєм гриба-трутовика

Обробляти рекомендується раз на 10 днів вранці в тиху, безвітряну погоду. За перших ознак захворювання слід відразу провести додаткову обробку.

На 1 л води — 100 г гриба. Підсушений гриб пропускають через м’ясорубку або подрібнюють ножем. Заливають крутим окропом (заварюють), після охолодження настій проціджують.

«Мідні» проколювання

Мікродози міді зміцнюють рослини.

Цей метод запатентований німецькими вченими: обмотування коренів розсади перед висадженням у ґрунт мідним дротом. А наші городники застосовують мідний дріт по-іншому: проколюють стебло рослини. Мікродози міді стабілізують хлорофіл, стимулюють дихання рослин і підсилюють окислювальні процеси. Це зміцнює рослину і робить її стійкішою до інфекції. Таку процедуру роблять тільки тоді, коли стебло зміцніє.

Тонкий мідний дріт прожарити (можна зачистити наждачним папером), нарізати на шматочки завдовжки 3-4 см. На висоті 10 см від ґрунту зробити прокол стебла, вставити шматочок дроту і загнути кінці вниз.

Версія для друку          До списку статтей

КОЛИСЬ солодкий, або болгарський, перець вважався суто однорічною культурою. Принаймні так думали городники, які знімали один урожай і видаляли рослини з грядки. Тим часом можна домогтися другої хвилі плодоношення перцю. І хоч урожай буде менший, та й плоди суттєво дрібніші, але ж і затрати на їх отримання непорівнянні. Читайте в наступному випуску, як це зробити.

Недарма колись, у колгоспну еру, по всій країні будували комбікормові заводи. Добре знали, що при годівлі сільськогосподарських тварин, особливо молодняку, комбінованим кормом вони швидко набирають вагу, стають міцніші, менше хворіють. Не дивно, адже повнораціонні комбікорми містять у певному співвідношенні всі необхідні худобі й птиці елементи. Власники приватних господарств із невеликою кількістю живності цілком можуть приготувати правильний і збалансований корм. Чим саме потрібно запастись і як зробити суміші для кожного виду тварин, дізнаєтесь із докладного матеріалу в «ДГ».

У садку нині справжня розкіш: і яблуки достигають, і груші, й сливи вже осипаються. Тільки встигай заготувати. Рецепти ми підібрали цікаві, так би мовити, не бабусині, а сучасні. Варіть варення і ласуйте на здоров’я.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове