Архів
П’ятниця,
8 листопада 2019 року

№ 87 (19734)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Що садять під зиму?

ТУТ слід дотримуватися найголовнішого правила: під зиму можна садити тільки холодостійкі культури. А такими є морква, буряк, цибуля, часник, петрушка, салат, пастернак, шпинат, огіркова трава тощо.

Сівбу під зиму проводять наприкінці жовтня — на початку листопада. В цей час температура повітря зазвичай стало знижується до 2-3 градусів. Важливо розрахувати час посіву так, щоб насіння восени не встигло проклюнутись і прорости. Також важливо для осіннього посіву підбирати стійкі до стрілкування сорти. Втім, це не стосується кропу, салату, шпинату — для осінньої сівби підійдуть будь-які їх сорти.

Насіння при висіванні заглиблюють менше на 0,5-1 сантиметр, ніж при весняній сівбі, норму висіву збільшують порівняно з весняним на 20-25%, присипають насіння ґрунтовою сумішшю, але можна і піском.

Посіви під зиму обов’язково потрібно замульчувати торфом, компостом або перегноєм завтовшки 4-5 сантиметрів.

За осінніми посівами навесні доглядати потрібно так, як і за весняними, єдиною відмінністю є те, що овочі, вирощені з осені, не придатні для тривалого зберігання, тому краще їх вживати відразу після збору.

Версія для друку          До списку статтей

ВІДПОВІДАЄМО нашому читачу А. Мшанецькому з Одещини та іншим аматорам пасічництва про гнилець бджіл. Розповімо, які є його два види та заходи боротьби з кожним. Наголошуємо, що лікування гнильця народними методами не дасть жодного ефекту, тож не тратьте, як мовиться, сили. Але поряд із антибіотиками, а ми подамо конкретні рекомендації стосовно їх застосування, неабияке значення мають дезінфікувальні й профілактичні. Тож дійте.

Яка найперша умова здоров’я і високої продуктивності домашньої живності? Правильно, повноцінна й збалансована годівля. А в раціоні дуже важлива роль каротину. Моркви, звичайно, на корів, кіз, свиней та курей не напасешся, а ось зробити запас хвойного борошна, в якому є каротин, можна цілком. Повідаємо, як його вміст залежить від пори року, коли найкраще заготовляти глицю, в якому вигляді і яких пропорціях згодовувати.

Вочевидь, багатьом буде цікаво прочитати про корисний коренеплід скорцонеру. В нас вона поки що мало поширена, а марно.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове